Справа № 2-о-829\10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.12.2010 року Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі головуючого судді Овсюк Є.М.
при секретарі Олійник І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, з участю зацікавлених осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Ленінського районного суду м. Вінниці знаходиться цивільна права за заявою ОСОБА_1, з участю зацікавлених осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин.
Заявник заяву мотивувала тим, що ОСОБА_1, народився ІНФОРМАЦІЯ_5 року в м. Вінниці. Його батьками, згідно актового запису № 967 від 10.07.1946 року про його народження, зробленого у міському бюро ЗАГС м. Вінниці і виданої на його підставі Посвідки про народження серії НОМЕР_1, оформлених російською мовою, являються - батько «ОСОБА_4, украинец», мати -«ОСОБА_5, украинка», які перебували в зареєстрованому шлюбі, який згодом був розірваний, про що 25 березня 1974 року у Ленінському райвідділі ЗАГС був зроблений актовий запис за № 122. Крім заявника, у батьків народилось в цьому шлюбі ще 2 дітей - дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і син ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, які, відповідно, являються рідними сестрою і братом заявника. Згідно актового запису і виданого на його підставі свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, його прізвище вказано за прізвищем його батьків - «ОСОБА_1». На таке прізвище оформлені всі інші документи батька - паспорт, військовий квиток, ідентифікаційний код, документи на його майно, свідоцтво про розірвання шлюбу. Тому, заявнику невідомо, з якої причини прізвища батьків, а відповідно, і їх дітей – заявника та його сестри і брата, було вказано як «ОСОБА_1» в свідоцтвах про народження, а після цього і у всіх документах заявника та сестри і брата. Так, заявнику 11.03.1997 року Ленінським РВ УМВС України у Вінницькій області
був виданий паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 на прізвище
«ОСОБА_1», і всі його документи містять таке прізвище. Таким чином, внаслідок довільного написання прізвища, виникли розбіжності в документах батьків з документами їх дітей, але ніхто з членів сім'ї ніколи не звертав на це уваги. ІНФОРМАЦІЯ_3 року в м. Вінниці у віці 87 років помер батько заявника ОСОБА_6, актовий запис про смерть № 2009 від 06.08.2010 року у відділі РАЦС Вінницького міського управління юстиції Вінницької області. Після смерті батька відкрилась спадщина, заповіту на яку він не залишив. Заявник та його сестра і брат - зацікавлені особи по справі, прийняли спадщину у встановленому законом порядку як спадкоємці першої черги, своєчасно подавши заяви в нотаріальну контору. При подачі цих заяв нотаріус виявив розбіжність в одній літері в запису прізвища батька з його записом в документах заявника, і повідомив, що оформлення права на спадщину при такій розбіжності неможливе, в зв'язку з чим у нього виникла необхідність у зверненні до суду з даною заявою для встановлення родинних відносин між ним та його батьком. Наведене змусило заявника звернутись до суду з даною заявою.
В судовому засіданні заявник дав пояснення аналогічні до заяви та просив суд встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 рм., уродженець м. Вінниці (актовий запис про народження № 967 від 10.07.1946 року, зроблений міським відділом ЗАГС м. Вінниці) є сином ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Вінниці, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року в м. Вінниці.
Зацікавлена особа ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення заяви.
Зацікавлена особа ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, суд вирішив розглянути справу у його відсутність.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Згідно актового запису № 967 від 10.07.1946 року про його народження, зробленого у міському бюро ЗАГС м. Вінниці і виданої на його підставі Посвідки про народження серії НОМЕР_1, оформлених російською мовою, батьками ОСОБА_1 є - батько ОСОБА_4, украинец, мати - ОСОБА_5, українка.
11.03.1997 року Ленінським РВ УМВС України у Вінницькій області
був виданий паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 на прізвище
«ОСОБА_1», і всі документи ОСОБА_1 містять таке прізвище.
ІНФОРМАЦІЯ_3 року в м. Вінниці у віці 87 років помер батько заявника ОСОБА_6, актовий запис про смерть № 2009 від 06.08.2010 року у відділі РАЦС Вінницького міського управління юстиції Вінницької області.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового розгляду та представника зацікавленої особи, прийшов висновку, що заява обґрунтована та така, що підлягає задоволенню, оскільки як вбачається з матеріалів справи дійсно в написанні прізвища заявника та його батька містяться розбіжності в написанні однієї букви, що можливо вирішити лише в судовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 208, 209, 212, 213, 214,215, 218, 256, 257, 258 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме того, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженець м. Вінниці (актовий запис про народження № 967 від 10.07.1946 року, зроблений міським відділом ЗАГС м. Вінниці) є сином ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженця м. Вінниці, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року в м. Вінниці (актовий запис про смерть № 2009 від 06.08.2010 року у відділі РАЦС управління юстиції Вінницької області).
Рішення набирає законної сили, якщо протягом 10 днів з дня його проголошення не була подана апеляційна скарга.
Суддя: