Справа № 2а-8370/10/1111
У Х В А Л А
26 листопада 2010 року суддя Ленінського районного суду м.Кіровограда Драний В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора ДПС взводу ДПС м.Кіровограда Виноградова Станіслава Едуардовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 23.11.2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора ДПС взводу ДПС м.Кіровограда Виноградова Станіслава Едуардовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВА № 234484 від 16.05.2009 року. Просить поновити строк на звернення до суду з адміністративним позовом, вказує, що пропустив строк для подання адміністративного позову до суду через те, що про наявність постанови по справі про адміністративне правопорушення дізнався лише після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження. Вказану постанову вважає незаконною та такою, що винесена з порушенням норм Кодексу України про адміністративні правопорушення, в зв’язку з чим просить її скасувати, дії інспектора ДПС визнати протиправними.
Згідно з ст.289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Однак, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 23.11.2010 року, вказує, що пропустив строк для подання адміністративного позову через те, що про наявність постанови по справі про адміністративне правопорушення дізнався лише після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження , а також вважає, що вимоги ПДР України не порушував, але жодних доказів суду на пфідтверження вказаних обставин не надав.
Як вбачається з матеріалів справи позивач копію постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВА № 104536 від 16.05.2009 року. Також постанова містить порядок та строки оскарження – протягом 10-ти днів від дня її винесення. Тому твердження позивача, що через юридичну необізнаність ним був пропущений строк для звернення до суду з адміністративним позовом не приймаються судом до уваги.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що позивач пропустив строк на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення не з поважних причин і його не може бути поновлено, тому адміністративний позов слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99,100, 102, 165 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС взводу ДПС м.Кіровограда Виноградова Станіслава Едуардовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення – залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п»яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда В.В.Драний