Справа № 2а-10261/2010р.
П О С ТА Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2010 року суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити до нарахування та виплати підвищення до пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
До Краматорського міського суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання дій неправомірними та зобов’язання до нарахування та виплати підвищення до пенсії. Позов обґрунтувала тим, що згідно зі ст.1 Закону України №2195-IV від 18.11.04р. «Про соціальний захист дітей війни» вона має статус «дитина війни». У зв’язку з цим згідно цього Закону їй повинні з 9 червня 2007 року виплачувати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак, ця доплата до пенсії не проводилася. Позивачка просить суд визнати дії Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську неправомірними та зобов’язати відповідача зробити нарахування до пенсії, як «дитині війни», за такі періоди: з 01.06.2010 року по 30.11.2010 року, з подальшими щомісячними виплатами.
20.12.2010 року до Краматорського міського суду надійшли заперечення Управління Пенсійного фонду України на позовну заяву позивача, згідно яких відповідач з заявленими позовними вимогами не погоджується, оскільки позивачка не має право оскаржувати недоотриману надбавку «діти війни», та як вона її взагалі не отримує. Згідно наданих документів до УПФУ у м. Краматорську позивачка отримує надбавку як учасника війни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту» дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів. Відповідно до п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» органи ПФУ звільнені від сплати державного мита. Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України орган владних повноважень звільнений від сплати судових витрат. Просить винести постанову, якою у задоволенні позовних вимог позивачу відмовити.
Суд, проаналізувавши зібрані в справі докази, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно до ч.3 ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого Законом.
Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01.01.2006 року, до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, що вбачається з її паспорту громадянина України, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в м. Краматорську Донецької області, отримує пенсію як подружжя померлого інваліда війни.
Згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
Чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" поширюється на дружин (чоловіків) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, а також дружин (чоловіків) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге. На дружин (чоловіків) померлих інвалідів війни, учасників бойових дій, партизанів, підпільників і учасників війни, нагороджених орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу, визнаних за життя інвалідами, чинність цієї статті поширюється незалежно від часу смерті інваліда.
На підставі вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивачки не підлягають задоволенню, оскільки позивачка не має право оскаржувати недоотриману надбавку «діти війни», так як вона її взагалі не отримує.
Керуючись ст.ст. 6, 8, 11, 14, 94, 159 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити до нарахування та виплати підвищення до пенсії «дітям війни» – відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя:
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті та надрукована в єдиному екземплярі.
Суддя: