Справа № 2-а-2352/2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2010 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Калашника В.П.
при секретарі Холодняк Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сміла адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі про зобов’язання суб’єкта владних повноважень здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії як «дитині війни», -
встановив:
Позивачка, посилаючись на те, що вона має право на одержання підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», яке в 2007 – 2009 роках їй не виплачували, 17 листопада 2010 року звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі і просить зобов’язати його нарахувати щомісячну державну соціальну допомогу в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за вказаний період.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечив.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Позивачка у своїх позовних вимогах просить стягнути з відповідача недоплачене підвищення до пенсії як дитині війни за період з 2007 по 2009 рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Закон України «Про соціальний захист дітей війни» набрав чинності 1 січня 2006 року. Відповідно позивачка, не отримавши щомісячного підвищення до пенсії як «дитина війни», з цього часу повинна була дізнатися про порушення своїх прав. ОСОБА_1 не звернулася до суду із заявою про поновлення пропущеного строку звернення до суду. Її юридична необізнаність та постійні зміни і суперечності в законодавстві не можуть бути визнані судом поважними причинами для поновлення строку звернення до суду, оскільки закони та інші нормативно-правові акти є доступними для ознайомлення всіма громадянами.
Отже, враховуючи дату звернення позивачки до суду та клопотання представника відповідача про застосування наслідків пропущення процесуального строку, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 161-163 КАС України, суд, -
постановив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Смілянському районі про зобов’язання суб’єкта владних повноважень здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії як «дитині війни» відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Смілянський міськрайонний суд шляхом подання протягом 10-ти днів з дня її проголошення апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі оскарження – після розгляду справи апеляційним судом, якщо вона не буде скасована.
Головуючий: