Судове рішення #12749428

Справа № 2-5525/2010                                                                  

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

14 грудня 2010 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

Головуючого – судді:  Драник Н.П.

При секретарі:              Коверник М.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів-,

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача стягнення аліментів, вказуючи, що з ОСОБА_2 проживала в громадянському шлюбі більше 13 років, а саме з 1995 року по 2008 рік. Від даного шлюбу вони мають дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивачка вказує, що в 2008 році вони розійшлися і вона залишилась сама з малолітньою дитиною. На даний час вона не працює і ніяких додаткових доходів немає. Відповідач з 2008 року ухиляється від утримання дитини, матеріальної допомоги добровільно не надає.

Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини до її повноліття.

09.11.2010 року позивачка надала доповнення до позовної заяви, в якій просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в сумі 500,00 грн.  до повноліття дитини

В судове засідання представник позивач за довіреністю ОСОБА_4  з’явилася, позовні вимоги підтримала та просила позов задоволити в повному обсязі.

    Відповідач в судове засідання не з’явився,  причини неявки суду невідомі. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суд на підставі ст. ст. 224, 225 ЦПК України ухвалив про заочний розгляд справи на підставі наявних в справі доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи приходить до висновку про задоволення позовних  вимог.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Як встановлено в судовому засіданні, що сторони перебували у незареєстрованому шлюбі. Сторони мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, батьком якої записано ОСОБА_2, про що свідчить копія свідоцтва про народження дитини.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття та згідно ст. 184 Сімейного Кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідач матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини не надає, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки на утримання неповнолітньої дитини аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500,00 грн. щомісячно, починаючи з дня подачі позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.

Також, суд вважає за можливе стягнути з відповідача у прибуток держави державне мито в сумі 51 грн. 00 коп. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст. ст. 8, 10, 11, 60, 88, 130, 174,  212, 213, 214, 215, 223 ЦПК України та на підставі ст. ст., 105, 110, 112, 180, 181, 184 Сімейного Кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задоволити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 500,00 грн. щомісячно, починаючи з 29 липня 2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з  ОСОБА_2 державне мито в сумі 51 грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Рішення щодо стягнення аліментів на дитину допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.

  Суддя                                                                                    Н.П.Драник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація