Справа № 2-7712-2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2010 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого – ТОКОВОЇ С.Є.
при секретарі – ОВЧАРЕНКО І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Споживчого товариства «Будгарант - 2000», третя особа: Комунальне підприємство «Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про визнання права власності, посилаючись на те, що 11 жовтня 2010 року між СТ «Будгарант-2000» та позивачем було укладено договір на участь у частковому будівництві та переобладнанні технічного поверху загальною площею 38,8 кв.м. на 9-му поверсі другого під’їзду в будинку АДРЕСА_1 в м. Черкаси. Свої грошові зобов’язання перед відповідачем виконав у повному обсязі, сплативши на користь Споживчого товариства «Будгарант - 2000» 16000 грн. 13 жовтня 2010 року СТ «Будгарант-2000» передало позивачу ключі від технічного поверху для здійснення ремонту.
29 листопада 2007 року був складений та підписаний уповноваженими особами Акт приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об»єкта, тобто «житловий будинок по АДРЕСА_1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями: 1 черга – житлова часина». Даний Акт було затверджено рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради № 1703 від 04 грудня 2007 року.
В порушення умов договору СТ «Будгарант-2000» не оформило на позивача право власності та не передало усі необхідні на технічний поверх документи, хоча будівництво повністю завершено, а будинок зданий в експлуатацію, в зв»язку з чим звернувся за захистом своїх права до суду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задоволити.
Представник СТ «Будгарант-2000» в судовому засіданні позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.
Представник ЧООБТІ в судове засідання не з’явився, належним чином був повідомлений, причини неявки суду не відомі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини, які регулюються нормами цивільного законодавства.
В судовому засіданні встановлено, що 11 жовтня 2010 року між СТ «Будгарант-2000» та ОСОБА_1 було укладено договір на участь у частковому будівництві та переобладнанні технічного поверху загальною площею 38,8 кв.м. на 9-му поверсі другого під’їзду в будинку АДРЕСА_1 в м. Черкаси.
Згідно п. 2 цього договору СТ «Будгарант-2000» зобов»язалося по закінченню спорудження будинку та здачі його в експлуатацію, передати ОСОБА_1 у власність вищевказане нерухоме майно, усі необхідні документи на це нерухоме майно, а також сприяти останньому в оформленні права власності на нього.
Позивач, як сторона договору, покладені на нього обов»язки, а саме фінансування будівництва, виконав в повному обсязі. Відповідно до акту прийому-передачі від 15 жовтня 2010 року СТ «Будгарант-2000» передав, а ОСОБА_1 прийняв не житлове приміщення на дев’ятому, площею 38,8 кв.м., вартістю 16000 грн. другого під»їзду в будинку за адресою: м. Черкаси, АДРЕСА_1. Даний документ підтвердив відсутність претензій між сторонами.
В порушення умов договору СТ «Будгарант» не оформило на позивача право власності та не передало усі необхідні на не житлове приміщення документи. Будівництво повністю завершено, а будинок зданий в експлуатацію, що підтверджується рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради № 1703 від 04 грудня 2007 року про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об»єкта: «Житловий будинок по АДРЕСА_1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями: 1 черга – житловий будинок».
Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов»язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.
Частиною 2 статті 331 ЦК України передбачено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Таким чином, суд визнає, що СТ «Будгарант-2000» порушило свої зобов»язання щодо оформлення на позивача права власності на не житлове приміщення та передачі всіх необхідних документів на нього згідно укладеного договору на участь у частковому будівництві, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення, а саме до визнання за позивачем права власності на приміщення № ХХХХІІІ загальною площею 38,8 кв. м. на 9-му поверсі другого під’їзду в будинку АДРЕСА_1 в м. Черкаси, та до зобов»язання ЧООБТІ зареєструвати право власності на дане приміщення на ім’я позивача.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215, 218 ЦПК України, ст. 331, 392, 526 ЦК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на приміщення № ХХХХІІІ загальною площею 38,8 кв. м. на 9-му поверсі другого під’їзду в будинку АДРЕСА_1 в м. Черкаси.
Зобов’язати Комунальне підприємство «Черкаське обласне об»єднане бюро технічної інвентаризації» зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на приміщення № ХХХХІІІ загальною площею 38,8 кв. м. на 9-му поверсі другого під’їзду в будинку АДРЕСА_1 в м. Черкаси.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
ГОЛОВУЮЧИЙ: