Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2010 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого – Макарова Г.О.,
суддів: Котелевець А.В.,
Кружиліної О.А.,
при секретарі – Пуль С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 28 квітня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
встановила:
23 березня 2010 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, посилаючись на те, що відповідач, який є батьком неповнолітньої дитини, після розірвання шлюбу матеріальної допомоги на утримання доньки ОСОБА_1 не надає.
Відповідач позов визнав частково, просив стягувати аліменти по 233 грн. щомісячно в твердій грошовій сумі.
Рішенням Балаклійського районного суду Харківської області від 28 квітня 2010 року з відповідача на користь позивачки на утримання доньки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 стягнуті аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду змінити, ухвалити нове про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, в розмірі
300 грн. щомісячно.
Перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції, в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що відповідач не довів, що він має нерегулярний мінливий дохід.
Але з цим висновком суду погодитися не можна, оскільки суд дійшов його з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч. 3 ст. 181, ст. ст. 182-184 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу, або у твердій грошовій сумі. З урахуванням обставин, які враховуються при визначенні розміру аліментів, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд може за заявою платника або одержувача визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачка згідно ст. ст. 10, 11, 62 ЦПК України не надала відповідних доказів щодо того, що способом виконання відповідачем обов'язку утримувати дитину є присудження коштів в частині від доходу відповідача, який стверджував, що має нерегулярний мінливий дохід і звернувся до суду з заявою про присудження аліментів у твердій грошовій сумі.
За таких обставин, з урахуванням обставин, передбачених ст. 182 СК України, судова колегія вважає за необхідне рішення суду змінити, та ухвалити нове, про стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів у твердій грошовій сумі 800 грн. щомісяця.
Керуючись ст. ст. 303-305, 307, 309, 313, 314, 316, 317, 319, 321, 322, 324, 325 ЦПК України, судова колегія,-
вирішила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 28 квітня 2010 року змінити.
Визначити розмір аліментів присуджених з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 на утримання доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, у твердій грошовій сумі 800 грн. щомісячно.
В іншій частині рішення суду залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, та може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.
Головуючий – підпис
Судді: підписи
Вірно:
Суддя