Справа № 22-ц-30181 2010 р. Головуючий 1 інстанції:
Козирєва Г.М.
Категорія:житлові Доповідач: Малінська С.М.
Ухвала
іменем України
20 грудня 2010р.
Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області у складі :
Головуючого - судді- Малінської С.М.
суддів - Даниленка В.М. , Піддубного Р.М.
при секретарі : Потюк А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на рішення Харківського районного суду Харківської області від 25 травня 2010 року по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у здійсненні права користування і розпорядження своїм майном та виселення,-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_4( надалі по тексту – позивач) звернувся у суд з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 (надалі по тексту - відповідачі) про усунення перешкод у здійсненні права користування і розпорядження своїм майном та виселення.
В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те , що відповідачі самоправно вселились і займають житловий будинок АДРЕСА_1 , власником якого є позивач, що підтверджується рішенням апеляційного суду Харківської області від 02 лютого 2010 року. Добровільно звільнити спірне приміщення відповідачі відмовляються , тому позивач просить виселити відповідачів з житлового будинку АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
Рішенням Харківського районного суду Харківської області від 25 травня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_4 задоволено . Усунено перешкоди у здійсненні права користування і розпорядження своїм майном та виселено ОСОБА_2 , ОСОБА_3 з житлового будинку АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
Не погодившись з висновками суду , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали апеляційну скаргу , у якій просили скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог , оскільки судом порушені норми матеріального та процесуального права.
Вислухавши суддю-доповідача , осіб , що приймали участь у справі , дослідивши матеріали справи , судова колегія вважає необхідним апеляційну скаргу
відхилити з наступних підстав.
Згідно ст. 321 ЦК України право власності є нерушимим. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.391 ЦК України , власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ч.3 ст.10 ; ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків , встановлених ст. 61 ЦПК України.
Згідно до ч.3 ст.61 ЦПК України обставини , встановлені судовим рішенням у цивільній справі , що набрало законної сили , не доказуються при розгляді інших справ , у яких беруть участь ті самі особи або особа , щодо якої встановлені ці обставини.
З матеріалів справи вбачається , що рішенням апеляційного суду Харківської області від 02 лютого 2010 року визнано за ОСОБА_4 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішення суду набрало законної сили ( а.с.18019).
Оскільки відповідачі проживають в спірному житловому приміщенні без згоди власника – ОСОБА_4 , судом першої інстанції обґрунтовано , у відповідності до вищевказаних норм права задоволено позовні вимоги.
Інші доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Таким чином , на підставі наведеного , судова колегія вважає необхідним апеляційну скаргу відхилити , рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 292 ; 294-296; 303 ; 304 ; 307 ч.1п.1 ,308 ;313-315 ; 317 ; 319; 325 ЦПК України , судова колегія,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відхилити .
Рішення Харківського районного суду Харківської області від 25 травня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення , але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий :
судді :