Справа № 2-а- 7526 / 10 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
07 грудня 2010 року м. Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми в особі судді Хитрова Б.В., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми про визнання дій протиправними, спонукання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми, в якому просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівника в середньому на одну застраховану особу за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2008 календарний рік, а також зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату різницю пенсії з 12.03.2009 року .
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером за віком та продовжу є працювати.
Згідно поданої заяви та інших документів з 12.03.10 р. позивачу проведений перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Після проведеного перерахунку пенсії його місячний розмір пенсійних виплат зріс з 779,54 грн. до 946,69 грн. Відповідач провів перерахування пенсії, виходячи з розміру заробітної плати не за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, а за 2007 рік .
Спірні правовідносини врегульовані п. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відповідно до якого - якщо особа, якій призначено пенсію за віком продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахування страхового стажу після призначення пенсії виходячи з розміру заробітної плати за календарний рік, що передує року зверненню за перерахунковим пенсії.
Окрім того, спірні правовідносини врегульовані Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, яким відновлено дію ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону, що діяв до 28.12.2007 року.
На підставі викладеного, суд вважає, що заявлені вимоги належить задовольнити, визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягала у відмові провести перерахунку пенсії позивачу з дотриманням норм чинного законодавства. Окрім того, належить зобов’язати відповідача здійснити перерахунок позивачу пенсії за віком, починаючи з 12.03.2009 року , із застосуванням показника середньої заробітної плати працівника в середньому на одну застраховану особу за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2008 календарний рік у відповідності до ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати.
На підставі ст.ст. 90 та 94 КАС України, на користь позивача з Державного бюджету України слід стягнути 03,40 грн. судових витрат, понесених на сплату судового збору при подачі позову до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 183-2 та ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.
Керуючись ст.ст. 9-11, 159-163 КАС України, ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми, що полягала у відмові провести перерахунок пенсії ОСОБА_1.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 починаючи з 12.03.2009 року , із застосуванням показника середньої заробітної плати працівника в середньому на одну застраховану особу за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2008 календарний рік у відповідності до ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 03 гривні 40 копійок в рахунок повернення судового збору.
Постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Б.В. Хитров