Судове рішення #12746390

Справа № 2-3364/10

РIШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

22 грудня 2010 року Суворовський районний міста Одеси в складі:

головуючого судді             Пепеляшкова О.С.

при секретарі             Шиміній М.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дружину,

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, вказуючи, що сторони є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає спільно з нею. Оскільки відповідач матеріальної допомоги на утримання позивачки добровільно не надає, позивачка просить стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання позивачки до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 1 500 гривень щомісячно.

У судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини, до судового засідання не з’явилась, повідомлялась належним чином про час та місце розгляду справи, надала до суду заяву з проханням розглядати справу у її відсутність.

Відповідач до судового засідання не з’явився, вважається повідомленим про день, час, місце слухання належним чином в порядку ч.5 ст. 74 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність ОСОБА_2, так як у справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Вивчивши та проаналізувавши надані сторонами докази, суд встановив, що сторони є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться на утриманні позивачки (а.с. 3, 6).

Згідно положень частини 2 статті 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Згідно зі статтями 77, 79 СК України аліменти присуджуються як правило у грошовій формі, за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

Судом встановлено, що сторони сумісне господарство не ведуть, дитина виховується позивачкою і потребує матеріальної допомоги, відповідач працездатний, у зв'язку з чим може надавати матеріальну допомогу на утримання дитини.

Беручи до уваги необхідність врегулювання аліментних правовідносин, що виникли між сторонами, на принципах справедливості, сумлінності і розумності, суд вважає, що заявлений позов ОСОБА_1 з урахуванням матеріального положення обох сторін, стану здоров’я дитини, їх батьків, тієї обставини, що дитина перебувають на повному утриманні позивача, підлягає задоволенню в частині стягнення з відповідача аліментів на користь позивача в розмірі ? частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 01.04.2010 року до досягнення дитиною трьох років, тобто до 08.11.2011 року.

В силу статті 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню 51 гривна державного мита, та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі викладеного та статей 77, 79, 84 СК України, керуючись статтями 88, 197, 212-215, частиною 1 статті 367 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що зареєстрований за адресою – АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_2, аліменти на її утримання в розмірі ? частини усіх видів його заробітку щомісячно, починаючи з 01.04.2010 року та до 08.11.2011 року.

    Рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць піддати негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави у розмірі 51 гривні, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 120 гривень.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Суворовський районний суд м.Одеси. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація