Справа № 22ц - 8274/10 Головуючий першої інстанції: Бобровський І.М.
Категорія: 41 Суддя-доповідач апеляційного суду: Шаманська Н.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:
головуючого: Данилової О.О.,
суддів: Лівінського І.В., Шаманської Н.О.,
при секретарі: Калашниковій А.М.,
за участю: позивачки – ОСОБА_2, представника відповідача – ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу за апеляційною скаргою
ОСОБА_2
на рішення Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 5 серпня 2010 р., ухваленого за позовом
ОСОБА_2
до
відокремленого підрозділу «Южноукраїнська атомна електростанція»
державного підприємства НАЕК «Енергоатом»
( далі – ВП «ЮЖ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом»),
ОСОБА_4,
ОСОБА_5
про визнання ордеру недійсним та визнання права на жиле приміщення,
в с т а н о в и л а :
У березні 2010 р. ОСОБА_2 звернулась з позовом до ВП «ЮЖ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом», ОСОБА_4 про визнання ордеру недійсним та визнання за нею права на жиле приміщення.
Позивачка зазначала, що в травні 2007 р. її родина отримала ордер на кімнату АДРЕСА_1 який перебуває у господарському віданні ВП «ЮЖ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» та має статус малосімейного гуртожитку. В травні 2009 р. звільнилась кімната АДРЕСА_1, яка знаходиться в одній секції з кімнатою, в якій проживає її родина. Проте, в порушенні положень ч. 1 ст. 54 ЖК України, звільнену кімнату, рішенням адміністрації та профспілкового комітету ВП «ЮЖ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» було надано родині ОСОБА_4
Посилаючись на те, що її родина має переважне право на отримання спірної кімнати, позивачка просила визнати недійсним ордер, виданий ОСОБА_4 на кімнату АДРЕСА_1, зобов’язавши відповідача видати їй ордер на спірну кімнату та зобов’язати ОСОБА_4 звільнити спірну кімнату від речей.
Ухвалою Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 20 травня 2010 р. до участі в справі в якості відповідача притягнуто ОСОБА_5
Рішенням цього ж суду від 5 серпня 2010 р. в задоволені позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на те, що суд не врахував, що окрема кімната в секції гуртожитку не може бути об’єктом самостійного договору найму, а також кімната надана родині відповідача за розміром є меншою ніж передбачено Примірним положенням про гуртожитки, просила скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким задовольнити її позов.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб які з’явились в судове засідання, дослідивши докази по справі в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції , колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що власником будинку АДРЕСА_1 є державне підприємство НАЕК «Енергоатом». Зазначений будинок має статус гуртожитку для проживання сімей.
Порядок надання жилої площі в гуртожитках, врегульований Примірним положенням про гуртожитки, затвердженим Постановою Ради Міністрів Української РСР від 3 червня 1986 р. № 208 (далі - Положення) та главою 4 ЖК України. Зокрема, згідно п. 9 Положення та ч. 2 ст. 128 ЖК України передбачено, що жила площа в гуртожитку надається за спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації та відповідного профспілкового комітету.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка з родиною із трьох осіб на підставі ордеру № 20/2007 від 17 травня 2007 р. займає кімнату АДРЕСА_1, яка знаходиться в зазначеному гуртожитку.
Згідно рішення адміністрації та профспілкового комітету ВП «ЮЖ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» від 18 серпня 2009 р. працівнику цього підприємства ОСОБА_4 на склад сім’ї з трьох чоловік надана кімната АДРЕСА_1 в зазначеному гуртожитку.
При цьому комісія керувалась ст. 12 Положення про використання жилих будинків для малосімейних для тимчасового забезпечення жилими приміщеннями малих сімей, згідно якого житлові приміщення, які вивільняються в будинках для тимчасового проживання малосімейних, вправі заселяти в перше чергу працівникам підприємства.
Положення ч. 1 ст. 54 ЖК України, на яку посилається позивачка, не можуть бути застосовані до спірних правовідносин, оскільки зазначені норми регулюють порядок надання житлових приміщень в будинках державного та громадського фондів. До того ж, надання жилого приміщення суміжному наймачеві стосується квартир, в яких проживають два або більше наймачів.
За таких обставин, суд дійшов вірного висновку, що ордер на кімнату АДРЕСА_1 ОСОБА_4 виданий з дотриманням п. 9 Положення та ч. 2 ст. 128 ЖК України, а тому відсутні підстави вважати його недійсним.
Надання відповідачам кімнати, яка за площею є меншою ніж передбачено п. 12 Положення, не порушує прав позивачки, а тому не може бути підставою для скасування судового рішення.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити , а рішення Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 5 серпня 2010 р. залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але протягом двадцяти днів з цього часу може бути оскаржена до суду касаційної інстанції.
Головуючий:
Судді: