Судове рішення #12746101

Справа № 22ц-7428/10                  Суддя першої інстанції: Разумовська О.Г.

категорія 42                      Суддя-доповідач апеляційного суду: Лівінський І.В.

У Х В А Л А

іменем України

23 грудня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

головуючої     Данилової О.О.,

суддів:     Лівінського І.В.,

Шаманської Н.О.,

при секретарі судового засідання  Поліщук Ю.В. ,

за участю:     представника позивача Летучої С.В.,

        відповідачів ОСОБА_4,

представника третьої особи  ОСОБА_5,

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу

за апеляційними скаргами

ОСОБА_4 та ОСОБА_6

на рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 4 червня 2010 року

за позовом

виконкому Миколаївської міської ради  до ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, треті особи – Товариство з обмеженою відповідальністю «Намив-1» (далі – ТОВ «Намив-1»), служба у справах неповнолітніх   Миколаївської міської ради,  про виселення, та

зустрічними позовами

ОСОБА_4 до виконкому Миколаївської міської ради, третя особа – ТОВ «Намив-1»,  про визнання права користування жилим приміщенням, та

ОСОБА_6 до виконкому Миколаївської міської ради, треті особи – ОСОБА_4, ОСОБА_7, ТОВ «Намив-1»,  про визнання права користування жилим приміщенням,

в с т а н о в и л а:

У жовтні 2007 року в иконком Миколаївської міської ради  звернувся з позовом до ОСОБА_4 про виселення.

Позивач зазначав, що квартира АДРЕСА_1 не приватизована і не службова. Відповідальним квартиронаймачем була ОСОБА_8, яка померла в ІНФОРМАЦІЯ_1. В 2005 році в квартиру самовільно вселилась відповідачка.

Посилаючись на викладене, позивач просив суд висилити її з квартири на підставі ч. 3 ст. 116 ЖК України.

В судовому засіданні позивач уточнив позов, та посилаючись на те, що відповідачка самовільно вселилась в спірну квартиру разом з сином ОСОБА_6, а також вселила в квартиру сестру ОСОБА_7 з неповнолітнім ОСОБА_9, просив суд виселити вказаних осіб із цієї квартири.

В серпні 2008 року ОСОБА_4 звернулась із зустрічним позовом про визнання права користування спірною квартирою, посилаючись на те, що проживала в квартирі з 1984 року з ОСОБА_8, як одна сім’я, а тому вважає що набула таке право.

В квітні 2010 року із зустрічним позовом звернувся ОСОБА_6, який також просив визнати за ним право користування спірною квартирою.

Рішенням Заводського районного суду м. Миколаєва від 4 червня 2010 року позов в иконкому Миколаївської міської ради   задоволено, а в задоволенні зустрічних позовів відмовлено.

В апеляційних скаргах ОСОБА_6 та ОСОБА_4, посилаючись на те, що суд неправильно застосував норми матеріального та процесуального права, просили рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в иконкому Миколаївської міської ради та задовольнити зустрічні позови.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які приймали участь у справі, дослідивши докази по справі в  межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції , колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідальним квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 була ОСОБА_8, яка померла в ІНФОРМАЦІЯ_1. В 2005 році в квартиру вселилась ОСОБА_4 разом з сином ОСОБА_6

Будь-яких правових підстав для вселення відповідачка не мала.

Крім того, в 2006 році в цю квартиру вселилась сестра ОСОБА_4 – ОСОБА_7   з неповнолітнім сином ОСОБА_9

Встановивши, що відповідачі вселились в спірну квартиру без правової підстави, суд дійшов обґрунтованого висновку, що вони вселились самовільно і підлягають виселенню за правилами ч. 3 ст. 116 ЖК України.

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_4 про те, що вона набула права користування спірною квартирою як член сім ’ ї попереднього наймача квартири , не заслуговують на увагу, оскільки доказів на підтвердження таких обставин апелянт не надала .

Також є необґрунтованими доводи апеляційної скарги ОСОБА_6 про набуття ним права користування квартирою через те, що вони з матір’ю проживають в квартирі тривалий час та сплачують комунальні платежі. Вказані обставини не мають правового значення при вирішенні позову про виселення за правилами ч. 3 ст. 116 ЖК України

Інших доводів, які б спростовували висновки суду чи доводили б порушення ним норм цивільного законодавства, апеляційні скарги не містять. Тому підстав для скасування судового рішення колегія суддів не вбачає.

Керуючись статтями 303, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л  и л а:

   

Апеляційні скарги ОСОБА_4 та  ОСОБА_6  відхилити, а рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 4 червня 2010 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але протягом двадцяти днів може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуюча:                         Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація