У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Суддя Верховного Суду України Жайворонок Т.Є., розглянувши 13 грудня 2010 року касаційну скаргу публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» (далі – ПАТ КБ «ПриватБанк») на рішення апеляційного суд Сумської області від 19 серпня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ПАТ КБ «ПриватБанк» про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 11 червня 2010 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії відмовлено.
Рішенням апеляційного суд Сумської області від 19 серпня 2010 року рішення суду першої інстанції скасовано, ухвалено нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії задоволено. Визнано незаконним збільшення ПАТ КБ «ПриватБанк» з 1 лютого 2010 року в односторонньому порядку розміру процентної ставки за укладеним 6 лютого 2008 року з ОСОБА_1 кредитним договором №SUH2AK00037225. Зобов’язано ПАТ КБ «ПриватБанк» здійснити перерахунок розміру процентної ставки за даним договором, виходячи з вказаного в договорі її розмір – 15,48%.
У касаційній скарзі ПАТ КБ «ПриватБанк» просить скасувати рішення апеляційного суд Сумської області від 19 серпня 2010 року, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, і залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Відповідно до пункту 2 Розділу XIII «Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453–VI від 7 липня 2010 року касаційні скарги (подання) на рішення загальних судів у кримінальних і цивільних справах, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року і призначені (прийняті) ним до касаційного розгляду, розглядаються Верховним Судом України в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
У зв’язку з цим касаційна скарга підлягає розгляду за правилами Цивільного процесуального Кодексу України від 18 березня 2004 року в редакції, яка була чинною до змін, внесених згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453 – VI від 7 липня 2010 року.
Касаційна скарга не може бути прийнята до провадження з таких підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі.
Обґрунтування касаційної скарги ПАТ КБ «ПриватБанк» не містить доводів, які викликають необхідність перевірки матеріалів справи, наведені ним доводи та зміст оскаржуваного судового рішення також не дають підстави для висновку, що судом при розгляді справи допущені порушення норм процесуального права чи неправильно застосовано норми матеріального права, які передбачені ст. ст. 338 - 341 ЦПК України як підстави для скасування зазначеного судового рішення.
На підставі наведеного та керуючись пунктом 5 частини 3 статті 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» на рішення апеляційного суд Сумської області від 19 серпня 2010 року.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Верховного Суду України Т.Є. Жайворонок