Справа №2-6842/10
РІШЕННЯ
ІМ»ЯМ УКРАЇНИ
7 грудня 2010р. Ленінський райсуд м. Вінниці
в складі: головуючого: Овсюка Є.М.
при секретарі Олійник І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, виконкому Вінницької міської ради, Ш особи - служби у справах дітей Вінницької міської ради про визнання рішення органу приватизації недійсним, визнання недійсним свідоцтва про право власності на житло,-
Встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Вінницької міської ради Ш особи – служби у справах дітей Вінницької міської Ради про визнання рішення Вінницької міської Ради від 25.02.1993 року про безоплатну передачу ОСОБА_2, ОСОБА_3 квартири АДРЕСА_1 і свідоцтва про право власності, на житло, видане виконкомом Вінницької міської ради від 25.02.1993 року на квартиру АДРЕСА_1 незаконними та скасування їх. Позов обґрунтовує тим, що на момент зазначеної приватизації був малолітнім, проживав та був прописаний у зазначеній квартирі, але в порушення закону, Вінницька міська рада здійснила приватизацію лише на 2-х мешканців даної квартири і тим порушила його права як неповнолітнього. При порушенні відносно нього вимог закону він дізнався на початку 2010року , а тому вважає, що не пропустив строк звернення до суду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 і його представник
ОСОБА_4 підтримали позов обґрунтовуючи його доказами викладеними в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнала, вважаючи, що при приватизації квартири були порушенні інтереси неповнолітньої дитини.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав і пояснив, що приватизація квартири на 2 осіб була проведена за проханням його сина – ОСОБА_5 який вважав, що дана квартира належить саме його батькам.
Представник виконкому Вінницької міської Ради в судовому засіданні просив відхилити позов, як безпідставний, поскільки приватизація квартири проведена в повній відповідності з вимогами закону України « Про приватизацію державного житлового фонду».
Представник служби у справах дітей Вінницької міської Ради Марценюк Л.Г. в заяві до суду проти задоволення возову не заперечує.
Заслухавши пояснення сторін, встановивши факти і відповідні їм правовідносини суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову приймаючи до уваги наступне.
По справі встановлено, що сім»я ОСОБА_2 на час приватизації квартири в 1993 році складалась з 5 осіб, в т. числі позивача і відповідачів і проживала в АДРЕСА_1 яка складається з 3-х кімнат загальною площею 63,1 кв.м.
5 січня 1993 року за підписом повнолітніх членів сім»ї до виконкому Вінницької міської ради була подана заява про передачу даної квартири у приватну власність і одночасно повнолітні мешканці цієї квартири ОСОБА_5 – син ОСОБА_2 і ОСОБА_3 звернулись до Голови виконкому Вінницької міської Ради з заявою про виключення їх разом з неповнолітнім сином – позивачем по справі ОСОБА_1, якому на той час виповнилось 5 років з числа осіб, яким передається у власність квартира і просили приватизувати квартиру лише на 2 осіб – ОСОБА_2 і ОСОБА_3
Це прохання було задоволене і рішенням виконкому Вінницької міської ради від 25.02.1993 року №106 дозволено житловим органам приватизувати зазначену квартиру на 2 осіб і відповідно до зазначеного рішення видано свідоцтво про право власності на житло - квартиру АДРЕСА_1 на ОСОБА_2 і ОСОБА_3
Позивач вважає, що при приватизації квартири порушено його право на безоплатне отримання житла і що його батьки відмовляючись від приватизації, в т. числі і від його імені діяти всупереч вимогам закону і їх діями порушені права неповнолітньої дитини.
Ці твердження позивача не ґрунтуються на вимогах закону, який діяв на час приватизації квартири і не можуть бути підставою для задоволення позову.
Відповідно до ст..5 п.4 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 року № 2482-ХП з відповідними змінами право на приватизацію квартири /будинків/ державного житлового фонду з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які постійно проживають в цих квартирах /будинках/ або перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до введення в дію цього закону. Ст.7 зазначеного закону встановлено право громадян , які не виявили бажання приватизувати займане ними житло – збереження порядку одержання і користування житлом на умовах найму. Батьки позивача скористались зазначеним правом, а тому в діях виконкому Вінницької міської Ради при приватизації квартири на 2 осіб порушень немає.
Відповідно до ст..60 КпШС Української РСР який діяв на час приватизації даної квартири – захист прав та інтересів неповнолітніх дітей лежить на їх батьках, які діють без особливих на те повноважень, тобто являються природними опікунами і піклувальниками своїх неповнолітніх дітей.
Ст.14 ЦК України в редакції 1963 року передбачено, що за неповнолітніх, які не досягли п’ятнадцяти років, угоди укладають від їх і лише батьки /усиновлювачі/ або опікуни.
З цих позицій норм закону, який діяв на час приватизації спірної квартири відмова батьків позивача, в т. числі і з врахуванням неповнолітнього сина від приватизації є законною і не може бути розцінена як порушення прав неповнолітньої дитини, поскільки батьки діяли в межах своїх прав.
Крім того, суд враховує, що з часу приватизації квартири пройшло 17 років, повнолітнім позивач став 4 липня 2006 року а його звернення до суду датується 7.09.2010року, що перевищує встановлений законним загальним строк позовних давності. З заявою про поновлення строку позовної давності позивач до суду не звертався. Оскільки приватизація даної квартири проведена у відповідності з вимогами закону України « Про приватизацію державного фонду» із врахуванням волі мешкаючи в квартирі повнолітніх осіб – відсутні підстави для скасування свідоцтва про право власності на житло, видана 25.02.1993року на ім»я ОСОБА_2 і ОСОБА_3
Враховуючи наведене, керуючись ст..60 КпШС України, ст..14 ЦК України / в редакції 1963 р./ Законом України « Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06. 1992 р. № 2482-ХП, ст.ст. 5,8,57-61, 212-215,218 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, виконавчого комітету Вінницької міської Ради,
Ш- особи без самостійних вимог – служби у справах дітей Вінницької міської ради про визнання рішення органу приватизації недійсним, визнання недійсним свідоцтва про право власності на житло – відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:/підпис/
Копія вірна.
Суддя:
Секр.
- Номер: 4-с/761/171/2020
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-6842/10
- Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
- Суддя: Овсюк Євген Максимович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.06.2020
- Дата етапу: 17.06.2020
- Номер: 4-с/761/177/2020
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-6842/10
- Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
- Суддя: Овсюк Євген Максимович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.06.2020
- Дата етапу: 26.06.2020