Судове рішення #12742431

Справа № 2-6772/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

10.12.2010 року                                                                 м. Вінниця          

Ленінський районний суд м. Вінниці в складі головуючого судді Сало Т.Б., при секретарі Цюрпіті Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» до  ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго" звернулось в суд з вищевказаним позовом, який мотивований тим, що позивач є організацією, що надає населенню послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, відповідно до умов визначених "Правилами  надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року за № 630, Законом України "Про житлово-комунальні послуги". Відповідач постійно отримує від підприємства послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, вироблену енергопостачальною організацією комунального підприємства Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго", і станом на 01.04.2010 р. заборгував  за надані послуги 3241,02 грн. Крім того, за весь час прострочення сплати платежів нараховані: 122,48 грн. - 3% річних та 624,19 грн. - сума втрат від інфляції. В добровільному порядку відповідач сплатити борг відмовляється, в зв'язку з чим комунальне підприємство Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго" терпить збитки.

В  судовому засіданні представник позивача подала заяву про збільшення розміру позовних вимог, і просила стягнути з відповідача суму заборгованості з врахуванням 3% річних та інфляційних втрат - 4338,03 грн., з якої 3591,36 грн. борг за спожиту тепло енергію. Інші показники не змінились. Позовні вимоги представник позивача підтримала, з вищезазначених підстав.

Представник позивача позовні вимоги не визнав, та пояснив, що відповідач не сплачував за надані послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання оскільки відповідно до чинного законодавства організація повинна укласти договір щодо надання відповідачу зазначених послуг, однак жодного договору укладено не було, а отже немає підстав для сплати за надані послуги.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно довідки ЖЕК № 6, за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано двоє осіб: ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Як пояснив представник відповідача, ОСОБА_2, є матір’ю відповідача, і на час розгляду справи вона померла, і відповідач є єдиним власником зазначеної квартири.

    Відповідно до ст. 20 Закону України « Про житлово-комунальні послуги" с поживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг підготовлений виконавцем на основі типового договору.

    Згідно ст.24 Закону України «Про теплопостачання» основним обов’язком споживача теплової енергії є своєчасне укладення договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.

А тому, твердження представника відповідача про відсутність підстав для проведення розрахунку за надані житлово-комунальні послуги, судом не беруться до уваги, оскільки в вищезазначених законах чітко передбачено обов’язок споживача укласти договір про надання послуг. Представник відповідача в судовому засіданні підтвердив факт того, що відповідач не звертався до теплопостачальної організації з приводу укладання договору, а отже і в організації відсутні були підстави для надання на підписання типового договору, який затверджений «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення",

Згідно ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги, а відповідно до п.1 ст. 30 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року за №630 споживач зобов'язаний оплачувати послуги

Факт надання послуг організацією не заперечував представник відповідача, який і не заперечував щодо суми заборгованості.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк, однак згідно розрахунку суми заборгованості за надану спожиту теплову енергію станом на 01.09.2010 р. за відповідачем рахується заборгованість за надані послуги з теплопостачання в розмірі 4338,03 грн., а тому дані кошти підлягають стягненню з відповідача.  

Щодо стягнення 3% річних та інфляційних втрат, то в даному випадку мова йде про дотримання умов договору про подачу в квартиру гарячої води та тепла, а тому за невиконання зобов'язання по своєчасній оплаті за надані послуги застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 625 ЦК України, в якій зазначається, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції, за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені документально підтверджені судові витрати, а тому з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню сума сплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн., і зважаючи на те, що позивач був звільнений від сплати судового збору на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 51,00 грн.    

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 81, 88, 212, 213-215, 218 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» суму заборгованості за спожиті послуги з централізованого теплопостачання в розмірі 4338,03 грн., з яких 3591,36  грн. – борг за спожиті послуги централізованого теплопостачання, 624,19 грн. – інфляційних втрат, 122,48 грн. – 3% річних від простроченої суми боргу, 30 грн. – витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а також стягнути з відповідача на користь держави 51 грн. судового збору.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя: /підпис/

Копія вірна:             Суддя:                 Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація