Судове рішення #12742424

Справа № 2а-3366/10

 У Х В А Л А

    23 листопада 2010 року Суддя Ленінського районного суду м. Севастополя Гаркуша О.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни,

                       В С Т А Н О В И В:

    Позивач, ОСОБА_1, 22.11.2010 р. звернулася до суду з позовною заявою, вказуючи на те, що вона має статус дитини війни, тому  має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, але отримує його лише у розмірі 10 % мінімальної пенсії за віком, внаслідок чого просить відповідача провести перерахунок та виплатити на її користь визначену недоплату за період з 01.01.2010р. по 30.11.2010 р. у розмірі 20 % від мінімальної пенсії.

     Вивчивши матеріалі адміністративного позову, приходжу до висновку, що він підлягає залишенню без розгляду в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни, за період з 01.01.2010 р. по 31.05.2010 р. з наступних підстав.

     Згідно з ч. 2  ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

      У відповідності до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

      З матеріалів позову ОСОБА_1 вбачається, що позивачем заявлені вимоги про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни, за 01.01.2010р. по 30.11.2010 р. Отже позивачем пропущений строк звернення до суду з позовними вимогами в частині заявленого нею періоду з 01.01.2010 р. по 31.05.2010 р., передбачений ч. 2 ст. 99 КАС України, при цьому, підстав для поновлення пропущеного строку судом не вбачається.

       З приводу зазначеного, судом вбачаються підстави для залишення частини  позову без розгляду відповідно до ст. 100 КАС України.

    Керуючись ст. 99, ст. 100, п. 5 ч. 1 ст. 107, ч.3 ст. 107  КАС України,

                           У Х В А Л И В:

     Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни, заявлених за період з 01.01.2010 р. по 31.05.2010 р. залишити без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Севастополя протягом п’яті  днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .

                             Суддя – підпис

Копія вірна.

Суддя Ленінського райсуду

м.Севастополя                                         О.М.Гаркуша

                               

  У К Р А Ї Н А   

Ленінський районний суд міста Севастополя   

_____________________________________________________________________

2а-3366/10   

Категорія 2.19.6   

ПОСТАНОВА   

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ   

(в порядку скороченого провадження)   

   22 грудня 2010 р. Ленінський районний суд м. Севастополя у складі судді Гаркуши О.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни,  

ВСТАНОВИВ:   

Позивач, ОСОБА_1, 22.11.2010 р. звернулася до суду з позовною заявою, вказуючи на те, що вона має статус дитини війни, тому  має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, але отримує його лише у розмірі 10 % мінімальної пенсії за віком, внаслідок чого просить визнати бездіяльність відповідача противоправною, провести перерахунок та виплатити на її користь визначену недоплату за період з 01.01.2010р. по 30.11.2010 р. у розмірі 20 % від мінімальної пенсії.  

  Ухвалою суду від 23 листопада 2010 року відкрито провадження по справі у порядку скороченого провадження.

   Ухвалою суді Ленінського районного суду м. Севастополя від 23 листопада 2010 року позовна зава в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату  недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни, заявлених за період з 01.01.2010 р. по 31.05.2010 р. залишені без розгляду на підставі ч. 2 ст. 99 КАС України, у зв’язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.  

    Від відповідача до суду 21 грудня 2010 року надійшли письмові заперечення на позов.    

    Суд визнав наявні матеріали достатніми для прийняття судового рішення в порядку скороченого  провадження та ухвалення постанови відповідно до ч. 6 ст. 183-2 КАС України.  

    Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, на підставі ст.ст. 19, 22, 55, 124, 152 Конституції України,  Закону України «Про державний бюджет на 2010 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст.ст. 3, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-І від 18.11.2004 року, ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», рішення Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 р., керуючись ст.ст. 11, 12, 71, 99, 183-2 КАС України,  суд  

    ПОСТАНОВИВ:   

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.  

    Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі меншому, встановленому  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 01.06.2010 р. по 30.11.2010 р.   – протиправною.            

    Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя  нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену щомісячну державну допомогу, як дитині війни, у розмірі 20% від прожиткового мінімуму встановленого для громадян, що втратили працездатність, за період з 01.06.2010 р. по 30.11.2010 р. у розмірі 855 грн. 80 коп.  

    Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання її копії сторонами по справі шляхом подання апеляційної скарги до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м.Севастополя.  

         

                             Суддя - підпис  

Копія вірна.  

Суддя Ленінського  

районного суду м. Севастополя                           О.М.Гаркуша                                     

           

           

           

            ОСОБА_1

                                 АДРЕСА_1

                              Начальнику УПФ України

                                   в Ленінському районі м. Севастополя

                                   м. Севастополь вул.. Карантинна, 16

     Ленінський районний суд м.Севастополя направляє на Вашу адресу копію постанови по адміністративній справі за  позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни, та копію ухвали про залишення частини позовних вимог без розгляду,

Суддя Ленінського районного

  суду м.Севастополя                               О.М.Гаркуша                                                        

                ОСОБА_1

                                 АДРЕСА_1

                              Начальнику УПФ України

                                   в Ленінському районі м. Севастополя

                                   м. Севастополь вул.. Карантинна, 16

     Ленінський районний суд м.Севастополя направляє на Вашу адресу копію постанови по адміністративній справі за  позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності противоправною, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни, та копію ухвали про залишення частини позовних вимог без розгляду,

Суддя Ленінського районного

  суду м.Севастополя                               О.М.Гаркуша                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація