Судове рішення #12741742

УКРАЇНА

ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  МІСТА КИЄВА

                   

Справа № 2-4188/2010

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

6 грудня 2010 року   Подільський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Войтенко Т.В., за участю секретаря  Кривошея О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, КП „Виноградар” про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,-

В С Т А Н О В И В :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання його таким, що втратив право на користування жилим приміщенням .

            Позовні вимоги мотивує тим, що 06.08.1982 року ОСОБА_3 видано ордер №1399 серії Б на право зайняття трикімнатної квартири загальною площею 42,23 кв.м.  АДРЕСА_1.  На даний час у спірній квартирі зареєстровані п’ять осіб, а саме: ОСОБА_1- позивачка, ОСОБА_3 – бабуся позивачки, ОСОБА_4 – мати позивачки, ОСОБА_5 – брат позивачки, ОСОБА_2 – відповідач.

             Відповідач був  зареєстрований у спірному приміщенні з 26.12.1989 року.

             Більше п’яти років відповідач не проживає в спірній квартирі та як наслідок не виконує свої обов’язки користувача житловим приміщенням: не сплачує рахунки за житлово-комунальні та інші послуги, не проводить поточні ремонтні роботи житлового приміщення, не приймає участі у його утриманні.  

              Оскільки рахунки на сплату житлово-комунальних та інших послуг  складаються з кількості зареєстрованих в квартирі осіб, та беручи до уваги, що відповідач не проживає у квартирі понад п’ять років, позивачка просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1    

    В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала. Просила позов задовольнити з викладених в ньому підстав. Пояснила, що відповідач приходиться їй дядьком. Більше десяти років у квартирі він з’являється. В останні роки, він приходив у квартиру на деякий час і знову зникав. Вів неправильний спосіб життя, зловживав алкогольними напоями. Востаннє він з’являвся в  2000 р.

    Треті особи ОСОБА_3 та представник КП «Виноградар» просили справу розглядати без їхньої участі.

    Третя особа ОСОБА_5 та ОСОБА_4 позовні вимоги позивачки підтримали.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився. Судові виклики йому направлялись за адресою реєстрації та через дільничного інспектора, однак не були вручені через його відсутність за такою адресою, а відтак відповідно до ч. 5 ст. 74 ЦПК України вважається, що судовий виклик вручений відповідачу належним чином.

Зважаючи на вищевикладене та відсутність заперечень позивача, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності відповідача та ухвалення заочного рішення по справі (ст.224 ЦПК України), яким позов задовольнити у зв’язку з наступним.

З матеріалів справи вбачається, що 6 серпня 1982 р. на ім’я ОСОБА_3 було видано ордер на право  зайняти квартиру АДРЕСА_1 - на сім’ю з 4 осіб: ОСОБА_3, ОСОБА_6, та синів ОСОБА_7 та ОСОБА_2 (а.с.6).

ОСОБА_8 та ОСОБА_2 померли (а.с.48), а станом на 8 червня 2010 р. у квартирі зареєстровані ОСОБА_3, ОСОБА_2, а також дружина покійного ОСОБА_7 – ОСОБА_4 та їхні діти – ОСОБА_1 та ОСОБА_5 (а.с.7).

Як вбачається з актів комісії КП «Виноградар» від 28 січня 2010 р., 17 березня 2010 р. та  26 квітня 2010 р. ОСОБА_2 у квартирі відсутній. Зі слів сусідів ОСОБА_2 не мешкає у квартирі більше п’яти років, не сплачує за комунальні послуги (а.с.15-17).

З пояснень, відібраних від мешканців АДРЕСА_1, дільничним інспектором Подільського РУГУ МВС України вбачається, що ОСОБА_2 у квартирі не проживає більше 10 років (а.с.30).

За даними КП «Виноградар» відповідач ОСОБА_2 не звертався до КП «Виноградар» із заявами про усунення перешкод у користуванні квартирою, не застосування до нього процедури визнання його таким, що втратив право користування  житлом, чи іншими заявами, що стосуються його права на проживання у спірній квартирі (а.с.43).

За даними Подільського РУ ГУ МВС України в м.Києві відповідач ОСОБА_2 у період часу з 2000 р. до кримінальної відповідальності не притягувався та у розшук не оголошувався (а.с. 47).

Допитана як свідок ОСОБА_9, що з її слів є другом сім’ї ОСОБА_4 понад 20 років, пояснила, що періодично відвідує сім’ю за даною адресою. Понад 10 років у квартирі свідок жодного разу не зустрічала ОСОБА_2 У квартирі відсутні його речі, кімната обладнана лише для проживання сім’ї ОСОБА_4 з дітьми та ОСОБА_3 За яких обставин ОСОБА_2 зник їй не відомо.

Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. При відсутності особи понад шість місяців відповідно до ст. 72 ЖК України суд може визнати таку особу такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Для вирішення питання про визнання члена сім’ї наймача таким, що втратив право користування жилим приміщенням, необхідно встановити відсутність поважних причин для непроживання відповідача понад установлені строки у спірній квартирі як це випливає зі ст. 71 ЖК України.

На підставі зібраних судом доказів суд вважає встановленими ті обставини, що відповідач більше п’яти років не з’являється у спірній квартирі, втратив інтерес до неї та не робив спроб вселитися в квартиру протягом останніх десяти років.

Приймаючи до уваги ті обставини, що відповідач не перебуває у місцях позбавлення волі,  не оголошувався у розшук, з будь-якими заявами, які б свідчили про обмеження, оспорювання чи перешкоди у користуванні житлом, він не звертався,  суд приходить до висновку про відсутність поважних причин не проживання ОСОБА_2 у квартирі АДРЕСА_1

На основі повно та всебічно з’ясованих обставин справи, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а ОСОБА_2 потрібно визнати таким, що втратив право користування житлом - квартирою №36 по вул. В.Порика, 3 у м.Києві.

Керуючись ст.ст. 71,72 Житлового України, ст. ст. 3, 10, 11, 60, 79, 88, 212-215, 224, 294 ЦПК України,  -  

В И Р І Ш И В  :

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким, що втратив право користування жилим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1

Рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання через Подільський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

         

            Суддя                                                                                            Т.В. Войтенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація