Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-3982/10/0555
22 листопада 2010 р. м.Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області в складі: головуючого судді Гаврилюка О.І., при секретарі Деревенець О.Ю., за участю позивачки ОСОБА_1,
розглянув в попередньому судовому засіданні в залі суду м.Ясинувата цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Первомайської сільської ради Ясинуватського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
У листопаді 2010 року позивачка звернулась до суду зі вказаним вище позовом, в якому просила визначити причини пропуску нею, строку для подачі державному нотаріусу заяви про прийняття спадщини після смерті дяді – ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, поважними; визначити їй додатковий строк три місяці зі дня вступу даного рішення в законну силу, для подачі державному нотаріусу заяви про прийняття спадщини. Свій позов обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її дядько – ОСОБА_2 та після його смерті відкрилася спадщина. Вона є єдиною спадкоємицею за законом. У встановлений законом шестимісячний строк вона не звернулась до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, у зв’язку з юридичною необізнаністю та невірним тлумаченням спадкових прав, відсутністю необхідних коштів для оформлення документів, бо вважала, що прийняла спадщину, оскільки мешкала разом з ним. Тому просить позов задовольнити.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи за його відсутністю, вказавши, що позов визнає.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
У відповідності до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюються судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 та після його смерті відкрилась спадщина. Спадкоємцем після смерті спадкодавця ОСОБА_2 є його племінниця ОСОБА_1, яка на момент смерті спадкодавця мешкала з ним разом та вела спільне господарство, однак своєчасно не подала державному нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, він не заявив про відмову від неї.
Тим самим, ОСОБА_1 не заявила відмову від спадщини та має право подати заяву про прийняття спадщини після смерті свого дядька ОСОБА_2
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив термін для прийняття спадщини з поважних причин, суд може встановити йому додатковий термін, достатній для подання їм заяви про прийняття спадщини.
Позивачка пропустила шестимісячний строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, із поважної причини, оскільки була юридично необізнана, не мала коштів для оформлення документів, тому ОСОБА_1 необхідно визначити додатковий строк три місяця з дня вступу даного рішення в законну силу, для подачі державному нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі ст.ст. 1258, 1272 ЦК України та керуючись ст.ст. 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Первомайської сільської ради Ясинуватського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визнати причини пропуску ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, строку для подачі державному нотаріусу заяви про прийняття спадщини після смерті його дядька – ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, поважними.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк три місяця зі дня вступу даного рішення в законну силу, для подачі державному нотаріусу заяви про прийняття спадщини.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.
Суддя О.І.Гаврилюк