Справа 2 – 4143/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 року Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: Бабоїд О.М.
при секретарі: Лісіченко О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Тараща цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом.
В судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомив, проте в позовній заяві вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить розглядати справу без його участі та без фіксування судового процесу технічними засобами.
Відповідач до суду не з’явився, про час та місце розгляду справи належно повідомлений, про причини неявки суд не повідомив, проте надав до суду заяву в якій вказав, що позов визнає в повному обсязі, просять розглядати справу без його участі та без фіксування судового процесу технічними засобами.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено , що 20.06.2006 року ОСОБА_3 склала заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області, зареєстрований в реєстрі за № 106, яким все своє майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що буде належати їй на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 померла і після її смерті відкрилася спадщина, яка складається, в тому числі, з житлового будинку з господарськими спорудами, 1959 року побудови, розташованого в АДРЕСА_1 Київської області, вартістю 26680 грн на земельній ділянці розміром 0,3102 га.
Спадкоємцем за заповітом є позивач по справі. Спадкоємцями за законом є сторони по справі. Інших спадкоємців за законом та за заповітом немає.
Відповідач до нотаріальної контори про прийняття спадщини у встановлений законом строк не звертався, на спадщину не претендує.
Позивач своєчасно звернувся до приватного нотаріуса Білоцерківського міського нотаріального округу із заявою про прийняття спадщини після смерті спадкодавця. Проте, у видачі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок йому було відмовлено у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок і рекомендовано звернутися до суду.
Той факт, що спадковий житловий будинок належав на праві власності ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, стверджується виписками з погосподарських книг Ківшоватської сільської ради за 1981-2010 роки, згідно яких ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, була головою двору, зареєстрована i до дня смерті проживала в АДРЕСА_1 Київської області, тобто була власником будинку. 3 цього випливає, що будинок після її смерті переходить у власність до спадкоємців.
Стаття 1268 ч. 5 ЦК України передбачае, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Таким чином, згідно заповіту позивач має право на спадкове майно після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, яке складається з житлового будинку з господарськими спорудами, 1959 року побудови, розташованого в АДРЕСА_1 Київської області, вартістю 26680 грн на земельній ділянці розміром 0,3102 га.
Вказані обставини встановлено з матеріалів справи.
Судові витрати позивач бере на себе.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 57-61, 88, 130, 174, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 1223, 1258, 1261, 1268, 1270, 1273 - 1275 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, яке складається з житлового будинку з господарськими спорудами, 1959 року побудови, розташованого в АДРЕСА_1 Київської області, вартістю 26680 грн на земельній ділянці розміром 0,3102 га.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Таращанський суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: