УХВАЛА
18 жовтня 2010 року смт . Стара Синява
Суддя Старосинявського районного суду Хмельницької області Баськов М.М., розглянувши матеріали за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Пром-Лізинг” м. Київ до Відділу Державної виконавчої служби Старосинявського районного управління юстиції Хмельницької області, начальника відділу Державної виконавчої служби Старосинявського районного управління юстиції Хмельницької області ОСОБА_1 про визнання незаконною та скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження та зобов'язання відповідача відкрити виконавче провадження,
встановив:
Позивач звернувся в суд із зазначеним позовом до відповідачів, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову про відмову у відкриття виконавчого провадження винесену державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Старосинявського районного районного управління юстиції Хмельницької області ОСОБА_1 від 07.10.2010 р., та зобов'язання відповідача винести постанову про відкриття виконавчого провадження.
Свій позов обґрунтовує тим, що відповідач безпідставно відмовив у відкритті виконавчого провадження за виконавчим написом приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округа Каплуна Ю.В. від 20.09.2010 року про вилучення у ТОВ “Подільський граніт” с. Нова Синявка Старосинявського району Хмельницької області, гідромолота з системою шумоізоляції Soosan 140, який тому був переданий за договором фінансового лізингу №07-11/07-ФЛ від 07.11.2007 р., та передачі його лізингодавцю - ТОВ “Пром-Лізинг” м. Київ.
Відповідно до ч. 2. ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
В силу ч. 1 ст. 2 Закону України “Про виконавче провадження” примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Згідно ч. 2 ст. 85 Закону України “Про виконавче провадження” скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ. Скарги по виконанню інших рішень подаються до суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби, крім скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, які подаються до апеляційного суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби.
Згідно п.6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
2
Оскільки позивачем оскаржується рішення державного виконавця та відділу Державної виконавчої служби, як органу державної влади, яке не стосується провадження по виконавчому листу, виданому місцевим загальним судом, як адміністративним судом, то даний спір не підсудний Старосинявському районному суду Хмельницької області, а адміністративний позов підлягає поверненню позивачу.
На підставі ст.ст. 2, 85 Закону України “Про виконавче провадження”, керуючись ст.ст. 18, 108, 186 КАС України,
ухвалив :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Пром-Лізинг” м. Київ до Відділу Державної виконавчої служби Старосинявського районного управління юстиції Хмельницької області, начальника відділу Державної виконавчої служби Старосинявського районного управління юстиції Хмельницької області ОСОБА_1 про визнання незаконною та скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження та зобов'язання відповідача відкрити виконавче провадження повернути позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Баськов М.М.