Судове рішення #12739234

                                                                                                                Справа № 2-а-110/2010р.

УХВАЛА

 

11 листопада 2010 року Старосинявський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді                   Баськова М.М.

при секретарі                             Басок Н.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старій Синяві матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області про визнання неправомірними дії відповідача та зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену разову грошову допомогу,

встановив:

     ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним  позовом  до Управління праці та соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області про визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання нарахувати та виплатити на її користь недоплачену разову грошову допомогу в сумі 8363,53 грн. за 2004-2010 р.р., відповідно до вимог ст. 14 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. На обґрунтування своїх вимог ОСОБА_2  зазначила, що вона є ветераном війни – учасником війни, має право на разову щорічну грошову допомогу у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком, проте відповідачем виплата вказаної грошової допомоги проводилась не в повному обсязі.  

    У поданій заяві позивачка просила поновити встановлений ст. 99 КАС України шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, як такий, що пропущений нею з поважних причин, оскільки вона до 09.09.2010 року звернулася до Старосинявського районного суду з аналогічним позовом в порядку цивільного судочинства, але ухвалою Старосинявського районного суду від 20.09.2010 року провадження у справі було закрито в зв'язку з тим, що справа не підлягала розгляду в порядку цивільного судочинства.

    В судове засідання позивач та представник відповідача, які повідомлені про час та місце розгляду клопотання позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду не з'явилися.  

     Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що причина пропуску ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду може бути визнана поважною, оскільки позивачка зверталася до Старосинявського районного суду Хмельницької області з аналогічною позовною заявою в межах строку, визначеного Цивільним процесуальним кодексом України, але позовна заява не була розглянута у зв'язку з ухваленням Конституційним Судом Рішення від 09.09.2010 р., №19-рп/2010 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 18.02.2010 р., №1691-IV.

2

    Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

    Враховуючи викладене, ОСОБА_1 слід поновити строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену разову грошову допомогу.  

    Керуючись ст.ст. 100, 102, 186  КАС України, суд

ухвалив:

    Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.

    Поновити ОСОБА_1 строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області про визнання неправомірними дії відповідача зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену разову грошову допомогу.

    Апеляційна   скарга   на   ухвалу  суду  першої  інстанції подається протягом п'яти днів  з  дня  проголошення  ухвали.  

                                                  Суддя

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація