Справа 2-5421-10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року м. Мар`їнка
Мар`їнський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Клікунової А.С.,
при секретарі Харьковій Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Мар’їнського району Донецької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до Мар’їнського районного сулу Донецької області з вказаною позовною заявою, в якій просить стягнути аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку відповідача на кожну дитину, щомісяця, починаючи з дня подачі заяви і до повноліття дітей.
Сторони по справі перебували в зареєстрованому шлюбі. 11 червня 2010 року шлюб між ОСОБА_1, позивачем по даній цивільній справі, та ОСОБА_2, відповідачем по даній цивільній справі, розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1, видане відділом реєстрації актів цивільного стану Мар’їнського районного управління юстиції Донецької області.
Від шлюбних відносин сторони мають двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_2, видане Старомихайлівською селищною радою Мар’їнського району Донецької області) та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_3, видане виконкомом Старомихайльської селищної ради Мар’їнського району Донецької). Після припинення шлюбних відносин грошові кошти відповідачем на утримання дітей не надаються, останні повністю знаходяться на утриманні позивача. Позивач ОСОБА_1 на теперішній час працює, має досить низький дохід, а тому змушена звернутись до суду для встановлення регулярної аліментної допомоги для забезпечення достатньої життя та розвитку дітей.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилась, надіслала на адресу суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала, справу просить розглянути в її відсутність.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, надіслав на адресу суду заяву, в якій позовні вимоги визнав, не заперечує проти їх задоволення, просить справу розглянути без його участі.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно зі ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення повноліття та ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
При розгляді справи, враховуючи роз’яснення постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм СК України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», та встановивши наступні відносини: - наявність батьківських правовідносин між неповнолітніми дітьми та ОСОБА_2, до якого пред’явлено вимогу про стягнення аліментів (відповідно до записів в свідоцтвах про народження дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4, батьком останніх є саме відповідач); - знаходження неповнолітніх дітей на утриманні позивача ОСОБА_2, котра пред’явила позов про стягнення аліментів (відповідно до довідки Старомихайлівської селищної ради Донецької області № 3349/02-19 від 11 жовтня 2010 року вбачається, що неповнолітні діти мешкають спільно зі своєю матір’ю); - відсутність між батьками, сторонами по справі, угоди про сплату аліментів (договору про сплату аліментів на дітей відповідно до ч. 1 ст. 189 СК України не укладено); - невідповідність утримання неповнолітніх дітей, що надається, розміру достатньому для нормального розвитку (відповідно до довідки № 67 від 15 жовтня 2010 року встановлено, що ОСОБА_1, на утриманні якої знаходяться діти, перебуває в трудових відносинах з Старомихайлівським психоневрологічним інтернатом, середньомісячний дохід позивача складає 1 681,47 гривень), суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо встановлення аліментних зобов’язань відповідачу ОСОБА_2 є обґрунтованими.
Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд враховує: 1) стан здоров’я платника аліментів та дітей (відповідно до довідки відділу охорони здоров’я Старомихайлівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини від 15 жовтня 2010 року неповнолітні ОСОБА_4 та ОСОБА_3 здорові; відповідач ОСОБА_2 знаходиться на обліку в медичній установі з причини наслідків виробничої травми); 2) матеріальне становище платника аліментів (відповідач: працює - згідно довідки про доходи його середньомісячних дохід складає 2 093,92 гривень; отримує пенсію в середньому у розмірі 914,53 гривень; отримує щомісячні страхові виплати у розмірі 578,29 гривень); - відсутність у ОСОБА_2 грошових зобов’язань (відповідач нікому не сплачує аліменти, інших непрацездатних осіб на його утриманні немає). Окрім того, суд звертає увагу, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК України. Суд, звертає увагу на визначення законодавством максимального розміру аліментів, а саме те, що відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи, а тому вважає за можливе задовольнити вимоги ОСОБА_1 щодо стягнення з відповідача аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей на загальний розмір 1/3 частини доходу відповідача (33 відсотки), як такі що визнані ОСОБА_2, та спрямовані на забезпечення інтересів сторін відповідно до справжніх обставин справи.
Згідно ч. 2 ст. 183 СК України якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
На підставі ст. ст. 182, 183 СК України, керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на корить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6 на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/3 частини з усіх видів його доходу, починаючи з дня подачі позову, тобто з 27 жовтня 2010 року та до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Після досягнення повноліття ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти на ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 стягувати за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Стягнути з відповідача на користь держави мито в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно – технічне забезпечення в сумі 120 (сто двадцять) гривень 00 копійок.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов’язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Мар’їнський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя (підпис) А. С. Клікунова
Копія вірна:
Суддя А. С. Клікунова
Секретар
Рішення оскаржено не було та набрало законної сили 10.12.2010 року. Оригінал рішення зберігається в цивільній справі 2-5421-10.
Суддя Мар`їнского районного суду А. С. Клікунова
Секретар