Справа 2-2340/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
20 серпня 2010 року Старобільський районний суд Луганської області
у складі: головуючого - судді Воронкіна О.А.,
при секретарі Якубі О.І.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у приміщенні Старобільського районного суду в м. Старобільську Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поновлення строку позовної давнини та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про поновлення строку позовної давнини та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, в якому просить визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після смерті її батька на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
В обґрунтуванні свого позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3. Після його смерті відкрилось спадкове майно у вигляді домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, належне ОСОБА_3.
Крім неї спадкоємцями за законом є відповідач ОСОБА_2, але вона не має наміру приймати спадкове майно. Позивач є спадкоємцем першої черги після смерті батька і вона фактично прийняла спадщину, тому що до смерті батька мешкала разом з ним і вела спільне господарство.
У попереднє судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явилася, надала суду заяву, в якій підтримала свій позов та просила задовольнити його в повному обсязі і розглянути справу в її відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 в попереднє судове засідання не з’явилася, надала суду заяву, в якій позов ОСОБА_1 визнала в повному обсязі і не заперечувала проти задоволення позову, просила розглянути справу в її відсутності, у зв’язку з чим суд на підставі ч.2 ст.158 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачами позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4).
Згідно свідоцтва про народження виданого Карашниковською сільською радою Старобільського району Луганської області від 26 листопада 1969 року позивач ОСОБА_1 є донькою померлого ОСОБА_3 (а.с. 7). У 1988 році згідно свідоцтва про одруження виданого Артемівським відділом РАЦСу від 30 вересня 1988 року № 509 ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_4 і змінила своє дівоче прізвище на прізвище чоловіка « ОСОБА_1»(а.с. 21).
Згідно свідоцтв про одруження відповідач ОСОБА_2 є дружиною померлого ОСОБА_3 (а.с. 9).
Право приватної власності на домоволодіння з прибудовами і спорудами, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 офіційно не оформлене, згідно довідки-характеристики з бюро технічної інвентаризації (а.с.10).
Згідно рішення Виконавчого комітету Караяшниковської сільської ради народних депутатів № 21 від 18 лютого 1997 року померлому ОСОБА_3 було передано безоплатно в приватну власність земельну частку для обслуговування житлового будинку і надвірних побудов площею 0,17 га. розташований за адресою: АДРЕСА_1; земельну частку для ведення особистого підсобного господарства площею 0,49 га., розташований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 12).
Згідно копії робочого проекту вбачається, що заказником проекту з газопостачання житлового будинку АДРЕСА_1 є ОСОБА_3 (а.с. 13-16).
Довідка видана виконкомом Караяшницької сільської сільської ради Старобільського району Луганської області від 03.08.2010 року в тому, що на території сільської ради за адресою АДРЕСА_1 , знаходиться будинок, який належить ОСОБА_3 з 1953 року, згідно з книг господарського обліку.
Беручи до уваги, те що відповідач, який цілком визнав позов і визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб, та беручи до уваги, що відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого строку не заявив про відмову від неї, і вказані обставини були визнані відповідачами, про що ними подано заяви, а оскільки відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню, у зв’язку з чим суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом на домоволодіння – законними і обґрунтованими суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню.
Керуючись ст.1261, ч.3 ст.1268 ЦК України, ст.ст. 10,11, ч.1 ст.61, ч.4 ст.174, ст.ст.209, 212, 214-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поновлення строку позовної давнини та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом – задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 на:
? Домоволодіння розташоване за адресою: АДРЕСА_1, належне померлому ОСОБА_3 з 1953 року згідно книг господарського обліку.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя Воронкін О.А.