Справа № 2-13952/10
Р І Ш Е Н Н Я
(заочне, в порядку гл. 8 розділу ІІІ ЦПК України)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2010 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
У складі:
Головуючого – судді Мазниці А.А.
При секретарі – Ковальській Т.Г.
За участю:
Позивача – ОСОБА_1
Представника позивача – ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
У листопаді 2010 року позивачка звернулася до суду з вищезазначеним позовом. В обґрунтування заявлених вимог зазначила, що з 2002 р. підтримувала фактичні шлюбні відносини з відповідачем, а у період з червня 2009 р. до вересня 2010 р. перебувала з ним у зареєстрованому шлюбі. Сторони мають одну спільну дитину – сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в утриманні якого відповідач участі не приймає, у зв’язку з чим позивачка просила суд стягнути з нього аліменти у розмірі ј частини всіх видів його заробітку (доходу).
У судовому засіданні позивачка та її представник заявлені вимоги підтримали, на їх задоволенні наполягали.
Відповідач до суду не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся (а.с. 13), що є підставою для вирішення справи без його участі у заочному порядку.
Заслухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони у період з 26.06.2009 р. до 05.10.2010 р. перебували у зареєстрованому шлюбі (а.с. 6, 7) та мають одну спільну дитину – сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8).
Сторони проживають окремо у різних містах України, дитина проживає разом з позивачкою.
Вирішуючи питання про обґрунтованість позову, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. ст. 180, 183 СК України, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а розмір щомісячних аліментів визначається судом.
Згідно ч. 1 ст. 191 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються починаючи від дня пред`явлення позову.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у нього інших утриманців, стан здоров’я та матеріальне становище дитини.
Згідно ст. ст. 183, 184 СК України аліменти присуджуються, як правило, у частці від доходу батьків, проте якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача аліментів може визначити їхній розмір у твердій сумі.
Враховуючи, що малолітня дитина ОСОБА_4 є сином відповідача, останній зобов’язаний брати участь в його утриманні, доводи позивачки щодо ухилення його від такої участі матеріалами справи не спростовуються, суд оцінює позовні вимоги як такі, що ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.
Оскільки позивачка від сплати судового збору звільнена, на підставі ч. 3 ст. 88 ЦПК України судові витрати у справі підлягають стягненню з відповідача в доход держави.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі в межах платежу за один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180 - 183, ч. 1 ст. 191 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 224-226, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на утримання його неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення ним повноліття, у розмірі ј частини від всіх видів заробітку (доходу) боржника, але не менше їх мінімального розміру, передбаченого законодавством на час стягнення, стягуючи аліменти на користь матері дитини ОСОБА_1, починаючи стягнення з дня подання позову, а саме з 01 листопада 2010 року.
Рішення у межах суми платежу за один місяць – допустити до негайного виконання.
В порядку розподілу судових витрат стягнути з ОСОБА_3 в доход держави 171, 00 грн.
Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному апеляційному порядку.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, що може бути подана протягом десяти днів з дня отримання ним копії рішення. Без попереднього подання такої заяви заочне рішення оскарженню відповідачем в апеляційному порядку не підлягає.
У випадку відмови в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення, воно може бути оскаржене відповідачем у загальному апеляційному порядку, при цьому строк апеляційного оскарження відраховується з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, що брали участь у справі, втім не були присутні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня ухвалення рішення.
Суддя А.А. Мазниця