Судове рішення #12733386

  справа № 2-а-7496/10

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

 17 грудня 2010 року           Тернопільський міськрайонний суд  Тернопільської області  

в складі:                                головуючого                         Берегуляка Ф.Г.

                                       за участю секретаря                       Малко Н.В.                        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності , -  

        ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до УДАІ  УМВСУ в Тернопільській області  про  скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВО1 №002213 від 13.10.2010 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 121  КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн. Вважає, що дана постанова про притягнення його до адмінвідповідальності прийнята з порушенням вимог, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення. Просить суд позов задовольнити та скасувати постанову ВО1 №002213 від 13.10.2010 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене  ч.1 ст.121 КУпАП.  

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав, посилаючись  на мотиви, викладені в адміністративному  позові. Просить позов задовольнити.

Представник УДАІ УМВС України в Тернопільській області в судовому засіданні позов не визнав та заперечив відносно його задоволення.  

 Суд, дослідивши та оцінивши докази по справі, встановив наступні обставини.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №014634 від 23.09.2010 року, ОСОБА_1 23.09.2010 року біля 14 год. 35 хв. в с. Підгороднє  Золочівського району керував транспортним засобом марки "АС Є33023", д.н.з. НОМЕР_1, стоянкова гальмівна система якого при відключенні від двигуна трансмісії не забезпечувала нерухомий стан, чим порушив вимоги п. 1.4 (б) Правил дорожнього руху.  

На підставі вищевказаного протоколу старшим інспектором а/п ВДАІ м. Тернополя 13.10.2010 року винесено постанову  серії ВО1 №002213, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.

Відповідно до ст.245 КУпАП  завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інше.

Відповідно до положень ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно спірної постанови серії ВО1 №002213 від 13.10.2010 року, ОСОБА_1 23.09.2010 року біля 14 год. 35 хв. в с. Підгороднє Золочівського району керував транспортним засобом марки "АС Є33023", д.н.з. НОМЕР_1, стоянкова гальмівна система якого при відключенні від двигуна трансмісії не забезпечувала нерухомий стан автомобіля, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 121 КУпАП.  

У судовому засіданні позивач заперечив факт вчинення правопорушення, посилаючись на те, що 23.09.2010 року керував технічно справним транспортним засобом марки "АС Є33023" в с. Підгороднє Золочівського району, коли біля 14 год. 35 хв. його було зупинено інспектором ВДАІ, який виніс спірну постанову, з чим він не згідний. Також, вказав, що всупереч встановленим вимогам, копія спірної постанови йому не була вручена.

Свою незгоду із притягненням до адміністративної відповідальності позивач письмово виклав у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначивши, що дії інспектора ВДАІ вважає незаконними.

Відповідно до п.4.1 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом України №77 від 26.02.2009 року, у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху працівник Державтоінспекції МВС відповідно до статті 255 КУпАП складає протокол про адміністративне правопорушення, копія якого під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз"яснює порушникові його права і обов"язки відповідно до Конституції України та ст. 268 КУпАП.

Пунктом 31.4.1 Правил дорожнього руху передбачено заборону експлуатації транспортного засобу, у якого стоянкова гальмова система при відключеному від трансмісії двигуні не забезпечує нерухомий стан для легкових автомобілів, їхніх модифікацій для перевезення вантажів, а також автобусів у спорядженому стані – на ухилі не менше ніж 23%.

Відповідно до п.4.2 вищевказаної Інструкції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються:

-письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності…;

-акт перевірки технічного стану транспортного засобу.

Як пояснив ОСОБА_1, перевірка технічного стану автомобіля не проводилась.

Відповідно до вимог ст.ст.265-2, 265-3 КУпАП, працівники ВДАІ затримують транспортний засіб у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене ч.1,2,3,5 і 6 ст.121, а також вилучають талон про проходження державного технічного огляду у разі експлуатації транспортного засобу, що має несправності гальмової системи. Керований позивачем транспортний засіб не затримувався, як і не вилучався талон про проходження державного технічного огляду.

Вищенаведене свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.31.4 Правил дорожнього руху, у разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4 цих Правил (в тому числі і таких, які були виявлені в транспортному засобі ОСОБА_1), водій повинен вжити заходів для їх усунення, а якщо це зробити неможливо – рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту, дотримуючись запобіжних заходів з виконанням вимог пунктів 9.9 і 9.11 цих Правил.  

      Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.  

На підставі вищенаведеного, суд приходить до переконання, що в даному випадку факт вчинення позивачем ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КУпАП, не доведений належним чином. Отже, заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом визнання протиправною та скасування постанови  ВО1 № 002213 від 13.10.2010 року.

 Керуючись ст.ст. 254, 283, 287, 289, КУпАП, ст.ст. 11, 71, 86, 158, 161, 163, 171 – 2 КАС України,  суд,-

                                              П О С Т А Н О В И В :

 Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову старшого інспектора а/п ВДАІ м. Тернополя  серії ВО1 №002213 від 13.10.2010 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.121 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.

     

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

 Головуючий:                                          

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація