№ 2- 11747/2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 року Іллічівський районний суд міста Маріуполя Донецької області під головуванням судді Мальцевої Є.Є., розглянувши у письмовому провадженні в м. Маріуполі цивільну справу за позовом Комунального комерційного підприємства „Маріупольтепломережа” до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за теплову енергію -
встановив:
02.11.2010 року представник ККП „Маріупольтепломережа” звернувся до суду із позовною заявою до відповідачів, у якій просив стягнути заборгованість за користування тепловою енергією в сумі 3847,44 грн.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача вказав, що відповідачі проживають у квартирі АДРЕСА_1. Відповідачі у порушення законодавства не в повному обсязі вносять плату з за користування тепловою енергією, в результаті чого з жовтня 2005 року по вересень 2010 року утворилася заборгованість у розмірі 3847, 44 грн, що складається з основного боргу – 3678, 24 грн т штрафних санкцій – 169,20 грн. До теперішнього часу борг не сплачений.
Відповідачі до судового засідання не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Надали суду заперечення, в якому не вказали поважної причини неявки у судове засідання.
Представник позивача до судового засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав, просив задовольнити. Не заперечував проти винесення заочного рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 проживають і зареєстровані у квартирі АДРЕСА_1.
Згідно з розшифруванням особового рахунку, наданим представником позивача станом на вересень 2010 року утворилася заборгованість у розмірі 3847, 44 грн , що складається з основного боргу – 3678, 24 грн т штрафних санкцій – 169,20 грн.
Відповідно до ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Згідно з ч.5 ст. 267 ЦК України, якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що строк для звернення до суду позивачем пропущено з поважної причини, оскільки з матеріалів справи вбачається, що 27.08.2008 року Іллічівським районним судом був винесений судовий наказ № 2-н-2357/2010 про стягнення з відповідачів на користь КП „Маріупольтепломережа” за користуваня тепловою енергією в сумі 1944,47 грн. Ухвалою Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 21.06.2010 року вказаний наказ було скасовано за заявою ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст.64, 67, 68, 156, 162 ЖК України, ст.264, 267, 525, 526, 257, 267 ЦК України, ст.17 Правил користування приміщеннями житлових будинків та придомовими територіями, ст.ст. 10, 60, 215, 224-226 ЦПК України, -
вирішив:
Позов Комунального комерційного підприємства „Маріупольтепломережа” до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за теплову енергію - задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, що проживають за адресою: АДРЕСА_1, на користь комунального комерційного підприємства „Маріупольтепломережа”, що знаходиться за адресою: 87518, м. Маріуполь, вул. Гризодубової, буд. 1, р/р 26033480234100 в ПАТ „Донгорбанк”, МФО 334970, код ЄДРПОУ 33760279, заборгованість за користування тепловою енергією за період з жовтня 2005 року по вересень 2010 року в сумі 3847, 44 грн. ( особовий рахунок № 314754) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, що проживають за адресою: АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Рішення може бути переглянуто судом, який його прийняв, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії. Позивачем на рішення може бути подана апеляція в Апеляційний суд Донецької області через Іллічівський райсуд м. Маріуполя..
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: