Справам 2-379 2007року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
23 квітня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Ковалюх В.М.
при секретарі Либань О.Г. розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Бахмачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Тиницької сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями та на майновий пай -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся до суду із зазначеним позовом, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина на будинковолодіння, що розташоване по АДРЕСА_1та майновий пай члена КСП «Світанок». Згідно заповіту все своє майно ОСОБА_2. заповідав йому. Спадкоємці на обов'язкову частку відсутні. Він прийняв спадщину шляхом подачі заяви до нотаріальної контори. Оформити право на спадщину у нотаріуса не може через відсутність правовстановлюючих документів на будинок, а також через те, що майновий сертифікат виданий після смерті ОСОБА_2
В судовому засіданні позивач підтримав позов та просить його задовольнити.
Тиницький сільський голова надіслав суду листа, в якому позов визнав і просить розглянути справу без представника сільської ради.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із таких підстав :
Згідно довідки виконкому Тиницької сільської ради від 05.02.2007 року будинковолодіння по АДРЕСА_1відносилось до типу колгоспного двору. В ньому проживав ОСОБА_2.
Заповітом, який посвідчений 14.11.2002 року секретарем виконкому Тиницької сільської ради, ОСОБА_2. все своє майно заповідав ОСОБА_1.
Копією свідоцтва про смерть підтверджується, що ОСОБА_2. помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.
01.03.2005 року Тиницька сільська рада видала свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства «Світанок», згідно якого ОСОБА_2 має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства «Світанок» реорганізованого у СТОВ «Світанок» в розмірі 1813 грн. або 0,06 відсотків.
Відповідно до ч.І ст.1235 Цивільного кодексу України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Згідно ч.І ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкритгя спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
ОСОБА_1. прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2, оскільки подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.10, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст.1235, 1269 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований по АДРЕСА_1і складається з : - будинку А-1 ; - веранди а-1 ; - погреба пг (під а-1) ; - сарая Б-1 ; -літньої кухні В-1 ; - прибудови в-1 ; - погреба ПТ ; - колодязя к ; огорожі N-1 та вбиральні У.
Визнати за ОСОБА_1право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства «Світанок» реорганізованого у СТОВ
2
«Світанок» в розмірі 1813 грн. або 0,06 відсотків пайового фонду, що належав померлому ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСГТ «Світанок» серія ЧНБХ № 18/000828, виданого Тиницькою сільською радою 01.03.2005 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області через Бахмацький районний суд.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.