Судове рішення #12727147

 

              Справа № 2 «а» - 1327/2010р.  

     

 

У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  09 листопада 2010 року Центрально-Міський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі головуючого судді Суханової А.В., при секретарі Юнусовій Е.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Центрально-Міського районного суду м. Макіївки адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки про зобов’язання зробити перерахунок та виплатити недоотримані суми щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -  

  В С Т А Н О В И В:  

  Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки про зобов’язання зробити перерахунок та ви платити недоотримані суми щомісячної державної соціальної допомоги за 2006-2009 роки, з тих підстав що вона відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року має статус «дитини війни». Згідно зі ст. 6 зазначеного закону з 1 січня 2006 року їй повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, але у 2006-2008 роках їй така допомога не нараховувалась та не виплачувалась в зв’язку з тим, що дію ст. 6 вище зазначеного Закону було зупинено відповідно до ст. ст. 77,110 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» та п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». Але Конституційний Суд України своїм рішенням № 6рп/2007 рік від 09.07.2007р.та рішенням № 10-рп від 22.05.2008 року визнав таким, що не відповідає Конституції, є неконституційним положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», якими було зупинено дію ст. 6 вище вказаного закону та положення пункту 20 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України, Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнав таким, що не відповідає Конституції. Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим. У 2009 році відповідач продовжував порушувати її  права на отримання підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

  Сторони в судове засідання не з’явилися. Про день та час слухання справи були повідомлені своєчасно та належним чином. Позивач надав суду заяву з проханням справу розглянути у його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання не з’явився по невідомим суду причинам.  

Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, який складає шестимісячний строк і обчислюється з дня коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

В судовому засіданні встановлено, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 16 вересня 2010 року, тобто після закінчення строків звернення до суду, встановлених законом.  

  Таким чином, суд вважає за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки про зобов’язання зробити перерахунок та ви платити недоотримані суми щомісячної  державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2009 роки залишити без розгляду оскільки суду не надано належних доказів щодо поважності пропуску строку звернення до суду.  

Керуючись ст.ст. 99, 100  КАС України, суддя ,  –  

  У Х В А Л И В :  

  Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки про зобов’язання зробити перерахунок та ви платити недоотримані суми щомісячної  державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2009 роки залишити без розгляду.  

  Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 5-ти днів з дня проголошення ухвали, а у разі відсутності особи, яка має право на апеляційне оскарження, протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали суду.  

  Ухвала надрукована суддею в 1-му примірнику.  

  Суддя               А.В. Суханова  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація