Справа № 2 – 1842/10
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
12 листопада 2010 року Житомирський районний суд Житомирської області в складі: головуючої - судді - Єзерської І.В.
секретаря с/з – Забродської Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з даним позовом, вказуючи в позові, що 28 серпня 2010 року він уклав з відповідачем ОСОБА_3 договір позики, який оформлений у вигляді розписки написаної останнім власноручно. За яким ОСОБА_2 позичив ОСОБА_3 4800 гривень, які він зобов’язався повернути до 14 вересня 2010 року. Відповідач добровільно відмовляється повернути кошти, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом про стягнення коштів та стягнення моральної шкоди, яку позивач оцінює в розмірі 2000 грн.
Позивач позов підтримав з підстав зазначених в ньому.
Відповідач позов не визнав, суду пояснив, що розписку на отримання коштів написав власноручно та віддав позивачу паспорт, але коштів згідно розписки не отримав.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, судом були встановлені наступні факти.
Відповідно до ст.1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
24 серпня 2010 ОСОБА_3 позичив у ОСОБА_2 суму в розмірі 4800 гривень, яку зобов’язався повернути до 14 вересня 2010 року (а.с.9).
Статтею 1049 ЦК України визначено, що позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені в договорі.
Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати договір дійсним.
Визначаючи розмір моральної шкоди, суд враховує характер моральних страждань, понесених позивачем внаслідок невиконання договору позики відповідачем, його тривалість, хвилювання, додаткові моральні зусилля витрачені для захисту своїх прав в суді та визначає її в розмірі 500 грн.
На підставі ч.1 ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст.ст.220 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовом ОСОБА_2 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 4800 (чотири тисячі вісімсот) гривень в якості боргу за договором позики, 500 грн. моральної шкоди, 51 гривню судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Житомирський районний суд Житомирської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: