Судове рішення #12726208

Справа № 2-12834/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

24 грудня    2010 року                                                                             м.Красноармійськ

        Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

у складі:      головуючого -       судді Корнєєва І.В.

                   при секретарі -     Кузьменко В.В.

             за участю  представника позивача -     ОСОБА_1    

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Красноармійську цивільну справу за позовом ОСОБА_2  до  Родинської міської ради  Донецької області про надання додаткового строку для прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

14 грудня 2010 року позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Родинської міської ради Донецької області про надання додаткового строку для прийняття спадщини зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_4, після його смерті залишилась спадщина: 1\2 частина квартири АДРЕСА_1, яка належала померлому на підставі свідоцтва про право власності на житло № 2-5919 від 10.11.1994р.,  виданого Виробничим об’єднанням «Красноармійськвугілля», що підтверджується свідоцтвом про право  власності, а інша 1\2 частина квартири – на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого державним нотаріусом Шиленко С.В. від 19.12.2003р., також після смерті її батька залишилась спадщина,  яка складається з квартири, автомобілю Ford Sierra, реєстраційний НОМЕР_1  та грошових вкладів на ім»я померлого,  які  зберігаються в Ощадному банку НОМЕР_2 м.Родинське.  ЇЇ батько заповіт не склав, тому спадкування повинно відбутися за законом, згідно ст.1261 ЦК України вона є спадкоємицею першої черги,  оскільки померлий був її батьком.

В зв’язку з тим,   що після смерті її батька  вона знаходилась за місцем свого проживання та реєстрації  в Російській Федерації, вона не змогла звернутися до нотаріуса із заявою  про прийняття спадщини  та отримати свідоцтва про право на спадщину на Україні   у зв»язку зі станом здоров»я, оскільки  з 31.12.2008р. по 18.01.2009р. вона знаходилась у лікарні і їй було виконано екстренне оперативне втручання. Вона довірила своєму знакомому ОСОБА_6 вести її справу та надала йому довіреність 02.06.2009р,  але він знехтував наданим  йому дорученням і жодних дій для отримання та передачі спадщини не виконав. Сама вона не змогла приїхати до України так як отримала травму та перебувала у лікарні,  отримуючи довготривале лікування та 11.03.2010р. вона була визнана інваліддом 2 групи.  

У зв’язку з наведеним просила позов задовольнити і визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини  після смерті її батька ОСОБА_4, померлого  ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

В судовому засіданні  представник позивача  доводи  позовної заяви підтримала, наполягала на їх задоволенні.

Представник відповідача Родинської міської ради  Донецької області до судового засідання не з»явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність,  не заперечує проти задоволення вимог позивача (а.с.28).  

Заслухавши пояснення  представника позивача з’ясувавши всі обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 статті 1270 ЦК України визначено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Проте, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, за його позовом суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, що прямо передбачено ч.3 ст.1272 ЦК України.

    Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_4 (а.с.26). Після його смерті залишилась спадщина  квартира: 1\2 частина квартири АДРЕСА_1, яка належала померлому на підставі свідоцтва про право власності на житло № 2-5919 від 10.11.1994р.,  виданого Виробничим об’єднанням «Красноармійськвугілля», що підтверджується свідоцтвом про право  власності, а інша 1\2 частина квартири – на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого державним нотаріусом Шиленко С.В. від 19.12.2003р, автомобілю Ford Sierra, реєстраційний НОМЕР_1  та грошових вкладів на ім»я померлого,  які  зберігаються в Ощадному банку НОМЕР_2 м.Родинське (а.с.12-19).

У зв»язку з тим що вона живе та працює в Російській Федерації, вона не змогла звернутися до нотаріуса із заявою  про прийняття спадщини  та отримати свідоцтва про право на спадщину на Україні за станом здоров»я, оскільки  з 31.12.2008р. по 18.01.2009р. вона знаходилась у лікарні і їй було виконано екстренне оперативне втручання (а.с.22-24). Вона довірила своєму знакомому ОСОБА_6 вести її справу та надала йому довіреність 02.06.2009р,  але він знехтував наданим  йому дорученням і жодних дій для отримання та передачі спадщини не виконав (а.с.21). Сама вона не змогла приїхати до України, так як отримала травму та перебувала у лікарні, отримуючи довготривале лікування, 11.03.2010р. вона була визнана інвалідом 2 групи (а.с.25), таким чином позивачка ОСОБА_2 пропустила строк  для прийняття спадщини та не подала відповідної заяви до нотаріальної контори.  

            Суд визнає поважними причини пропуску строку для прийняття спадщини, так як за своєю відсутністю та хворобою, позивачка ОСОБА_2  пропустила строк прийняття спадщини та не подала відповідної заяви до нотаріальної контори.  

У зв’язку з тим, що відповідач визнав позов повністю, і зміст цієї обставини не суперечить законодавству, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, суд вважає можливим надати ОСОБА_2 додатковий строк для прийняття спадщини терміном 3 місяці, який є достатнім для оформлення нотаріальних документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1261, 1268, 1272 ч.3 ЦК України, ст.ст.10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В:    

Позовні вимоги ОСОБА_2  до  Родинської міської ради  Донецької області про надання додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2., надати додатковий строк на 3 (три) місяці з дня вступу рішення в законну силу, для прийняття спадщини після смерті її батька   ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які  брали участь у справі, але не були присутні у судовому  засіданні під час проголошення  судового рішення, можуть подати  апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії  цього рішення.

Рішення суду набирає  законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, як шор апеляційну скаргу не було подано. У разі  подання апеляційної  скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація