Судове рішення #1272567
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2007року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:

Головуючого, судді   Любобратцевої Н.М. суддів   Даніла Н.М.

Чистякової Т.І.

при секретарі  Бахтагарєєвої М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Військової частини А 1514 про визнання дій незаконними та стягнення компенсації за продовольче забезпечення, за апеляційною скаргою Військової частини А 1514 на постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 13 грудня 2006 року,

встановила:

ОСОБА_1. звернувся до Євпаторійського міського суду з позовною заявою до Військової частини А 1514 про визнання дій незаконними та стягнення компенсації за продовольче забезпечення. Позовну заяву мотивує тим, що він проходить військову службу у Військовій частині А 1514. У порушення ст. 9 ч.2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей», Постанов Кабінету Міністрів України від 12.03.1996р. № 316, від 29.03.2002 року №426 « Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних Сил України і інших військових формувань» з 11.03.2000 року продовольчий пайок йому не видавався, внаслідок чого за період з 11.03.2000 року по 10.11.2006 року склалася заборгованість у розмірі 14 847грівень 72 копійки.

У судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав, просить визнати дії Військової частини А 1514 в частині не виплати компенсацій за продовольче забезпечення незаконними та стягнути на його користь суму заборгованість по грошовій компенсації за продовольче забезпечення. Також просить поновити йому строк позовної давності, оскільки відмова була мотивована тим, що видача продовольчих пайків була припинена, і він чекав, що військовою частиною А 1514 м. грошова компенсація буде виплачена.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, пояснивши, що Законом України «Про деякі заходи економії бюджетних коштів» від 17.02.2000 року №1459-111, від 23.03.2000 року № 1577 дія ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» припинена.

Постановою Євпаторійського міського суду АР Крим від 13 грудня 2006 року позовна заява задоволена. Суд визнав незаконними дії Військової частини А 1514 м.Євпатрія в частині не виплати ОСОБА_1компенсації за продовольче забезпечення. Стягнуто з Військової частини А 1514 М.Євпаторія на користь ОСОБА_1. компенсацію за продовольче забезпечення у розмірі 14847грн 72 коп. Стягнуто з Військової частини А 1514 на користь держави судовий збір у розмірі 151грн 87 коп.

Справа № 22-а-1473\07 Головуючий в першій інстанції - суддя Макарчук В.О.

Доповідач: суддя - Чистякова Т.І.

 

-2-

Не погодившись з постановою суду, Військова частина А 1514 подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати зазначену ухвалу, як постановлену з порушенням норм матеріального права.

Перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши ОСОБА_1., колегія суддів вважає апеляційну скаргу підлягаючою задоволенню, а постанову суду - скасуванню з ухваленням по справі нової постанови про відмову в задоволенні позову з наступних підстав.

Ухвалюючи постанову, суд виходив із обґрунтованості заявлених вимог. Колегія суддів не погоджується з такими висновками суду, оскільки вони не відповідають обставинам справи та законодавству.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач проходив військову службу в Збройних Силах України, звільнений в запас з 27.11.2006року.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України « Про Збройні Сили України» соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.

Дію вказаної норми закону призупинено в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової компенсації замість них та замість речового майна (за винятком військовослужбовців Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони та Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, що використовують цивільний одяг, який зашифровує особу та відомчу належність військовослужбовців) згідно із Законом України « Про деякі міри по економії бюджетних коштів» від 17.02.2000 p. N 1459-ІП, який набрав чинності з 11 березня 2000року, та Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 Закону України «Про деякі міри по економії бюджетних коштів» від 23 березня 2000року № 1577-111.

Норми забезпечення продовольчими пайками, або грошової компенсації замість них були встановлені Постановою Кабінету Міністрів України №316 від 12 березня 1996року. Вказаною постановою була передбачена норма №7, яка встановлювала пайок для видачі на руки генералам, адміралам, офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, Збройних Сил, Прикордонних військ, Національної гвардії, Служби безпеки, Цивільної оборони, Управління державної охорони, військовослужбовцям та особам рядового і начальницького складу МВС.

Після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України №426 від 29 березня 2002року «Про норми харчування військовослужбовців збройних Сил, інших військових формувань та осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту» втратила чинність вищезазначена Постанова Кабінету Міністрів України №316 від 12 березня 1996року. Постановою КМУ № 426 від 29 березня 2002року встановлена загальновійськова норма №1 харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, при цьому за вказаною нормою забезпечуються харчуванням військовослужбовці офіцерського складу лише при виконанні специфічних функцій та проходження служби в оперативних умовах, наприклад - чергування, обслуговування авіаційної техніки та таке інше.

Видача військовослужбовцям продовольчого пайка, або грошової компенсації замість нього, на умовах, які були передбачені Постановою Кабінету Міністрів України

 

-3-

№316 від 12 березня 1996року Постанова Кабінету Міністрів України №426 від 29 березня 2002року   не   передбачає.   Підстави   для   нарахування   суми   компенсації      замість продовольчого  пайка за нормою №1,  передбаченою  Постанова  Кабінету  Міністрів України №426 від 29 березня 2002року, відсутні.

Згідно зі ст. 15 Закону України « Про Збройні Сили України»    фінансування Збройних Сил України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Грошова компенсація замість продовольчого пайка військовослужбовцям, в тому числі і позивачу, за період з 11 березня 2000року до часу його звільнення зі служби 27.11.2006року не нараховувалась і кошти на виплату такої компенсації за вказаний період не передбачались в фінансуванні військових частин .

Згідно зі ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Відповідно до ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Оскільки постанова суду ухвалена з порушенням норм матеріального законодавства, колегія суддів вважає її підлягаючою скасуванню.

Виходячи з наведеного та керуючись ст. 195, 198, 202, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Військової частини А 1514 задовольнити.

Постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 13 грудня 2006 року скасувати. Ухвалити нову постанову. В задоволенні позову ОСОБА_1до Військової частини А 1514 м.Євпаторія про визнання дій незаконними та стягнення компенсації за продовольче забезпечення відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення. Постанова може бути оскаржена протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду Вищого адміністративного суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація