Справа № 2-1992/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
2 грудня 2010 року Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого – судді Верьовочнікова В.М.
при секретарі – Росовській О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах держави - Міністерства палива та енергетики України в особі ВАТ „АК Вінницяобленерго” в особі СО “Жмеринські електричні мережі” до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,
У С Т А Н О В И В:
Прокурор 15.11.2010 року звернувся до суду з цим позовом, вказавши, що ОСОБА_1, являючись побутовим споживачем електроенергії, використовував її з порушенням вимог п.48 “Правил користування електроенергією для населення”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, (шляхом накиду), про що 04.11.2009 року посадовими особами позивача (працівниками РЕМ Соловйовим Д.І., Репей В.М., Пасічником Є.Ф.) було складено акт №018346. Відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем “Правил користування електроенергією для населення”, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики №562 від 04.05.2006 року відповідачу нараховано 1264,04 грн. в рахунок відшкодування завданої шкоди. Так як ОСОБА_1 відмовився відшкодувати завдану шкоду в добровільному порядку, прокурор просив стягнути з нього на користь позивача вказану нараховану суму, посилаючись на те, що частка державного майна у ВАТ “Вінницяобленерго” становить 75%, а тому завдана шкода порушує майнові інтереси держави.
Прокурор та представник позивача, належно повідомлені судом про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явились, попередньо подавши до суду письмові заяви щодо розгляду справи у їх відсутність, у яких підтримали заявлені вимоги.
Відповідач, належно повідомлений судом про час та місце розгляду справи за наслідком завчасного вручення йому повістки, в судове засідання не з’явився, причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи чи заперечень позову не представив.
Виходячи з наведеного суд дійшов висновку про можливість постановлення рішення в порядку заочного розгляду справи у відповідності до вимог ст.224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали позовної заяви, дослідивши представлені докази, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно ч.4 ст.26 Закону України "Про енергетику" споживач енергії несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією; правила користування електричною енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, споживач електричної енергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією, зокрема, за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку. Розмір завданих енергопостачальнику збитків, у відповідності до п.53 даних Правил розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Відповідно до вимог ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
В судовому засіданні встановлено, що протиправним безобліковим споживанням електроенергії шляхом накиду дротів навантаження на лінію електропередач відповідачем завдано позивачу шкоду в сумі 2471,63 грн., що підтверджується актом №018436 від 04.11.2009 року (а.с.2), розрахунком завданої шкоди (а.с.3), який виконано відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електроенергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики №562 від 04.05.2006 року, за період 182 днів, що передували виявленому порушенню,
Вказані докази зібрані та представлені суду із дотриманням вимог закону, не суперечать один одному та ніким на оспорюються по суті, у зв’язку з чим приймаються судом до уваги.
Відповідачем відсутність власної вини у заподіянні позивачу визначної шкоди не спростовано ні в який спосіб.
За таких обставин суд вважає доведеною винність відповідача у заподіянні майнової шкоди енергопостачальній організації, нарахований розмір даної шкоди визначений із дотриманням вимог закону, на час розгляду справи шкода не відшкодована, а тому підлягає стягненню з відповідача на користь позивача в судовому порядку.
Враховуючи викладене, керуючись ст.5, 8, 10, 60, 61, 174, 209, 210, 212, 213, 214, 224-226 ЦПК України, ст.1166 ЦК України, ст.26 Закону України "Про енергетику", п.41, 48, 53 Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 (мешканця АДРЕСА_1) на користь структурної одиниці "Жмеринські електричні мережі" ВАТ "АК Вінницяобленерго" (м.Жмеринка, вул. Асмолова, 10, р/р 260363012850 у Вінницкій філії ВАТ "Ощадний банк України", МФО 302076, код 25510207) 1264 (одну тисячу двісті шістдесят чотири) гривні 04 копійки в рахунок відшкодування завданої шкоди; а також на користь держави 51 гривню судового збору (р/р 31418537700006 в Банку ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701261).
Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи віднести на рахунок держави.
Рішення набуває законної сили після закінчення строків на його оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуто за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії відсутніми в судовому засідання сторонами, апеляційному суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
С У Д Д Я