справа №2-6870/10р .
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 року м. Дніпропетровськ
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді - Скрипник К.О.,
при секретарі - Берко Я.В.;
за участю позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка 13 жовтня 2010 року звернулася до суду з позовом, в якому вказала, що перебувала з відповідачем у фактичних шлюбних стосунках з березня 2005 року по жовтень 2009 року. Від сумісного життя мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею і знаходиться на її утриманні. Позивачка просила стягувати з відповідача аліменти у розмірі 750 грн. щомісячно.
Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, проти аліментів не заперечував, але пояснив, що не має матеріальної можливості сплачувати таку суму, яку просить позивачка.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню по наступних підставах.
Судом встановлено, що сторони перебували в фактичних шлюбних відносинах з березня 2005 року по жовтень 2009 року, мають спільну неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с. 3/, яка проживає з матір’ю і знаходиться на її утриманні /а.с. 5/.
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у вигляді частки від доходу її матері, батька і (або) в твердій грошовій сумі.
Згідно ч. 2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ч. 1 ст. 183 СК України, частина заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
З урахуванням викладеного, враховуючи той факт, що відповідач офіційно не працює, отримує нерегулярний дохід, суд приходить до висновку про необхідність стягувати з відповідача у судовому порядку аліменти у розмірі 500 грн. щомісячно, на утримання дитини до її повноліття, починаючи з 13 жовтня 2010 року, оскільки відповідач, будучи, батьком дитини зобов'язаний її матеріально утримувати.
У зв'язку з тим, що позивачка в силу ст. 4 Декрету КМУ «Про держане мито» та п. 4, ч. 3 ст. 81 ЦПК України звільнена від сплати судових витрат, то в силу ст. 88 ЦПК України, судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 120 грн. необхідно стягнути з відповідача у дохід держави.
Керуючись ст.ст.180-183,191 СК України, ст.ст. 2, 11, 88, 212-215, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Дніпропетровська на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 500 грн. щомісячно, на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 13 жовтня 2010 року до досягнення нею повноліття.
Суд допускає негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 120 гривень.
В задоволенні іншої частини позовних вимог – відмовити .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя К.О. Скрипник