Справа № 2а-3695/2010
У Х В А Л А
24 листопада 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого судді Івасюти Л.В.
при секретарі Зінчук А.О.
з участю представника позивача ОСОБА_1
з участю представника відповідача Крам А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного Фонду України у місті Луцьку Волинської області про зобов’язання провести перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
04 жовтня 2010 року ОСОБА_3 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного Фонду України у місті Луцьку Волинської області про зобов’язання провести перерахунок пенсії.
Позов мотивує тим, що він відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримав пов’язане з цим захворювання, йому була встановлена третя, пізніше друга група інвалідності.
20.01.2009р. він звернувся з письмовим зверненням до відповідача з проханням провести перерахунок пенсії, однак отримав відмову.
Вважає таку відмову незаконною та просить зобов’язати відповідача провести поточний перерахунок пенсії та її виплату у відповідності до ст.50 та 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням 8 мінімальних пенсій за віком плюс 75% мінімальної пенсії за віком , здійснювати автоматичні перерахунки пенсії, її виплату та всі пов’язані виплати у разі зміни розміру мінімальної пенсії за віком, провести нарахування та виплату пенсії з моменту набуття ним права на отримання пенсії відповідно до ст.ст. 50 , 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , провести виплату заборгованості пенсійного забезпечення.
Суд вважає, що адміністративний позов в частині заявлених позовних вимог з 1996 року по 03.04.2010р. слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлено позов про зобов’язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії за періоди з 1996 року по 04.10.2010р., включно, проте адміністративний позов поданий лише 04.10.2010р., що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції, тобто після закінчення шестимісячного строку.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Керуючись ч. 2 ст. 99, ч. 1 ст. 100 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до управління Пенсійного Фонду України у місті Луцьку Волинської області в частині зобов'язання управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку провести ОСОБА_3 перерахунок та виплату підвищення до пенсії за періоди з 1996 року по 03.04.2010року, включно, залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Луцького міськрайонного суду Л.В.Івасюта