Справа № 2-7532/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
18 листопада 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого-судді Івасюти Л.В.
при секретарі Зінчук А.О.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою .
Свій позов мотивує тим, що відповідно до акту про проведення прилюдних торгів від 28 грудня 2009 року, затвердженого начальником Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області Арсенюком А.М., йому належить на праві власності земельна ділянка площею 0,0600 гектарів для ведення садівництва, що розташована у АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0722885000:02:001:0091), що підтверджується відповідним нотаріально-посвідченим свідоцтвом від 21 січня 2010 року та державним актом на право власності па земельну ділянку ( серія НОМЕР_1 ) . Відповідач ОСОБА_2 вже на протязі тривалого часу перешкоджає у користуванні земельною ділянкою, погрожуючи фізичною розправою . Відповідач встановив замок на дачному будинку, який розміщений на спірній земельній ділянці. Під час намагання позивача зайти у дачний будинок, відповідач по справі викликав міліцію.
Посилаючись на наведене, просить суд постановити рішення, яким зобов'язати відповідача ОСОБА_2 не чинити йому перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 0.0600 для ведення садівництва, що розташована у АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0722885000:02:001:0091) шляхом заборони ОСОБА_2 . не вчиняти будь-яких дій щодо володіння та користування земельною ділянкою.
В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав, наведених у позовній заяві та просив його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, хоча належним чином був повідомлений про час, день та місце розгляду справи, про що свідчить розписка. Про причини неявки суд не повідомив. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ч.1 ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі , суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до акту про проведення прилюдних торгів від 28 грудня 2009 року, затвердженого начальником Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області Арсенюком А.М., позивачу належить на праві власності земельна ділянка площею 0,0600 гектарів для ведення садівництва, що розташована у АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0722885000:02:001:0091), що підтверджується нотаріально-посвідченим свідоцтвом від 21 січня 2010 року та державним актом на право власності па земельну ділянку ( серія НОМЕР_1 ) .
Як пояснив в судовому засіданні позивач, відповідач ОСОБА_2 вживаючи нецензурну лексику, влаштовує сварки під час намагання його вільно володіти та користуватися належною йому земельною ділянкою площею 0.0600 гектарів, яка надана йому для ведення садівництва і знаходиться у АДРЕСА_1.
Статтею 319 Цивільного Кодексу України передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Відповідно до статті 152 Земельного Кодексу держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; ґ) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.
Згідно статті 373 Цивільного Кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується Конституцією України. Право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону. Власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.. Власник земельної ділянки може використовувати на свій розсуд все, що знаходиться над і під поверхнею цієї ділянки, якщо інше не встановлено законом та якщо це не порушує прав інших осіб.
Згідно ст. 391 Цивільного Кодексу України власник майна мас право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Враховуючи наведене та приймаючи до уваги, що позивач не взмозі користуватися належною йому на праві власності земельною ділянкою, в зв’язку з чиненням перешкод відповідачем ОСОБА_2, тому слід заборонити останньому не вчиняти будь-яких дій щодо володіння та користування земельною ділянкою.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що слід зобов’язати відповідача не чинити перешкод позивачу у користуванні земельною ділянкою площею 0,0600 гектарів, яка розташована у АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0722885000:02:001:0091) шляхом заборони відповідачу не вчиняти будь-яких дій щодо володіння та користування спірною земельною ділянкою, яка належить на праві власності позивачу.
Керуючись ст.ст. 8, 10, 60, 213-215, 224 ЦПК України, ст. 152 ЗК України, ст. ст.319, 373, 391 ЦК України суд, -
в и р і ш и в :
Зобов’язати ОСОБА_2 не чинити ОСОБА_1 перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 0,0600 гектарів, яка розташована у АДРЕСА_1 (кастровий номер 0722885000:02:001:0091) шляхом заборони ОСОБА_2 не вчиняти будь-яких дій щодо володіння та користування даною земельною ділянкою.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.В.Івасюта