Судове рішення #12724139

Справа № 2-8373/2010

  Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

(заочне)  

 01 грудня  2010 року                 Луцький міськрайонний суд Волинської області  

 в складі: головуючого судді            Івасюти Л.В.

     при секретарі                              Зінчук А.О.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом публічного  акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк «ВіЕйБі Банк» (надалі – ПАТ «ВіЕйБі Банк») до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

  в с т а н о в и в:  

 03 вересня 2010року ВАТ «ВіЕйБі Банк» звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, посилаючись на ті обставини, що відповідачу ОСОБА_2 згідно укладеного договору № 524/07-БС/КД від 25.12.2007р.  було надано ВАТ «ВіЕйБі Банк» кредит в розмірі 16800 гривень  на поточні потреби в безготівковій формі шляхом перерахування коштів  на поточний рахунок відповідача з подальшим їх перерахуванням на картковий рахунок відповідача.

Відповідно до п.п. 1.3, 2.4., 3.3.3. даного кредитного договору, відповідач взяв на себе зобов'язання щомісячно повертати частини кредитних коштів та сплачувати позивачу нараховані проценти за користування кредитними коштами і повністю погасити заборгованість за кредитом не пізніше 24.12.2010р., при цьому погашення відповідачем відповідної частини кредиту та сплата процентів повинні здійснюватись у відповідності до графіку наведеного у кредитному договорі шляхом договірного списання коштів з поточного рахунку відповідача.

Банк умови договору виконав в повному обсязі. Проте, зобов'язання відповідача щодо повернення ним позивачу суми кредиту та нарахованих відсотків, залишились невиконаними, що підтверджується розрахунком заборгованості за кредитним договором від 20.07.2010р.  

Згідно розрахунку позивача заборгованість відповідача за вищезазначеним кредитним договором в загальній сумі станом на 01.09.2010р. становить 24 174,40 грн.

Відповідно до п.п. 3.2.6, 3.2.10. кредитного договору, позивач вправі вимагати дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування ним у випадку невиконання чи неналежного виконання відповідачем своїх зобов'язань за кредитним договором, а також стягувати з відповідача неустойку.

Позивач зазначає, що договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (ст. 11, 626 ЦК України), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вимог закону, договору (стаття 526 ЦК України), а одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускаються (ст. 525 ЦК  України) .

Посилаючись на вищенаведене, просить стягнути з відповідача на користь ВАТ «ВіЕйБі Банк» заборгованість  в сумі 24 174,40 грн.   та судові витрати по справі в сумі – 361,75 грн., з них: 241,75 грн. –сплачений судовий збір та витрати з інформаційно-технічного забезпечення  в розмірі 120,00 грн.

В судове  засідання представник позивача не з’явився, однак подав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій зазначив, що позов підтримує з підстав, зазначених у позовній заяві та не заперечує щодо заочного розгляду справи.

 Відповідач в судове засідання не з’явився,  хоча належним чином був повідомлений про час, день та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення судових  повісток на 18.10.2010р. та 01.12.2010р. Про причини неявки суд не повідомив. Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності відповідача по наявних матеріалах та  зі згоди представника позивача ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ч.1 ст. 224 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачу ОСОБА_2 згідно укладеного договору № 524/07-БС/КД від 25.12.2007р. було надано ВАТ «ВіЕйБі Банк» кредит в розмірі 16800 гривень  на поточні потреби в безготівковій формі шляхом перерахування коштів  на поточний рахунок відповідача з подальшим їх перерахуванням на картковий рахунок відповідача.

Відповідно до п.п. 1.3, 2.4., 3.3.3. даного кредитного договору, відповідач взяв на себе зобов'язання щомісячно повертати частини кредитних коштів та сплачувати позивачу нараховані проценти за користування кредитними коштами і повністю погасити заборгованість за кредитом не пізніше 24.12.2010р., при цьому погашення відповідачем відповідної частини кредиту та сплата процентів повинні здійснюватись у відповідності до графіку, наведеного у кредитному договорі шляхом договірного списання коштів з поточного рахунку відповідача.

Згідно п.п. 2.4.1 кредитного договору, відповідач зобов'язаний щомісячно до дати, встановленої в графіку, поповнювати свій поточний рахунок шляхом внесення готівкових коштів через касу банку або безготівковим перерахунком у сумі не меншій суми чергового погашення відповідної частини кредиту та процентів, встановлених в графіку.

Судом встановлено, що банк взяті на себе зобов’язання по кредитному договору виконав в повному об’ємі. Однак, ОСОБА_2 не повертає отримані кредити відповідно до графіків погашення кредитів та відсотків, в зв’язку з чим не виконує зобов’язання належним чином  і згідно розрахунку ВАТ «ВіЕйБі Банк»  станом на 01.09.2010р. заборгованість відповідача за вищезазначеним кредитним договором в загальній сумі складає 24 174,40 грн., з яких: сума кредиту – 15 468,72 грн., сума прострочених та несплачених відсотків – 5 905,91 грн., плата за пропуск платежів – 2 799,77 грн.

Відповідно до п.п. 3.2.6, 3.2.10. кредитного договору, позивач вправі вимагати дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування ним у випадку невиконання чи неналежного виконання відповідачем своїх зобов'язань за кредитним договором, а також стягувати з відповідача неустойку.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти. Відповідно до ст.ст. 526-527, 530 ЦК України, зобов’язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.

Згідно ст. 625 ЦК України  боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно ст.525 ЦК України, одностороння відмова від виконання зобов’язання і одностороння зміна його умов не допускається.

Статтею 599 ЦК України передбачено, що зобов'язання припиняється його належним виконанням.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов підлягає до  задоволення; з відповідача слід стягнути на користь позивача встановлену в судовому засіданні суму заборгованості за кредитним договором та судові витрати по справі.

Керуючись ст.ст. 8, 10,  60, 212-215, 224 ЦПК України,  ст.ст. 525, 526, 533, 599, 625, 1054 ЦК України,  суд,-  

  В И Р І Ш И В :  

    Позов задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк «ВіЕйБі Банк» заборгованість по кредитному договору № 524/07-БС/КД від 25.12.2007р. в розмірі 24 174,40 грн. (двадцять чотири тисячі сто сімдесят чотири гривні сорок копійок) та судові витрати в сумі 361,75 грн. (триста шістдесят одна гривня сімдесят п’ять копійок).

Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.  У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Суддя Луцького міськрайонного суду                                                           Л.В.Івасюта  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація