Справа № 2-0-56/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2010 року Підгаєцький районний суд
Тернопільської області
в складі : головуючої Ігнатова Г.В.
при секретарі Піх Р..Я.
з участю заявниці ОСОБА_1
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Підгайці справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин
ВСТАНОВИВ :
Заявник ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина, яка належала йому на праві власності та на сертифікат , що належав його матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Спадщину після смерті матері її чоловік , ОСОБА_3, за життя на себе не переоформив. Тому коли вона звернулась у шестимісячний строк в нотаріальну контору з заявою про при прийняття спадщини їй було відмовлено у прийнятті спадщини. Так як було відсутнє підтвердження про родинні відносини між ОСОБА_3 та його матір»ю ОСОБА_4 , поскільки в свідоцтві про народження ОСОБА_3 в графі мати зазначена ОСОБА_4 , а не ОСОБА_4 Така різниця виникла через те, що при оформленні правовстановлюючих документах зроблена помилка в по-батькові матері вказано як ” ОСОБА_4 В зв”язку з такими розбіжностями не можна довести родинний зв”язок в нотаріальній конторі при отриманні свідоцтва про прийняття спадщини. Тому, просить суд, встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідною матір”ю ОСОБА_3.
В судове засідання ОСОБА_2 надала письмову заяву про підтримання своїх вимог та розгляд справи у її відсутності.
Заінтересована особа - відділ реєстрації актів цивільного стану Підгаєцького районного управління юстиції в суд не з”явились, повідомлялись.
Суд вважає, що в справі є достатньо даних про права та взаємовідносини сторін для її розгляду за їх відсутності.
Відповідно до п.1 ст.256 ЦПК України суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, тощо.
Як видно із свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 ОСОБА_3 в графі мати записана ОСОБА_4 .
Згідно свідоцтва про народження №НОМЕР_2 від 15.09.1970 р. дошлюбне прізвище матері ОСОБА_3 - ОСОБА_4 ( а.с. 7) було ОСОБА_4 .
Заявник ОСОБА_2 являється спадкоємцем після смерті чоловіка ОСОБА_3 та його матері ОСОБА_4 і юридично оформити спадщину за законом у неї немає можливості, оскільки у спадкодавців різні дані про особу записані в документах. Встановлення в судовому порядку факту родинних відносин необхідно для юридичного оформлення спадщини.
За таких обставин, суд вважає, що зазначений факт родинних відносин знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, а отже, заяву ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин слід задовольнити. Встановити факт родинних відносин: мати – син між померлою ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та померлим ОСОБА_3.
На підставі викладеного, керуючись, ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215, 256 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.
Встановити факт родинних відносин : мати – син між ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення Підгаєцького районного суду подається в апеляційний суд Тернопільської області через Підгаєцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання такої заяви в строк встановлений для її подання
Головуюча: Г.В.Ігнатова