Справа № 2-2975/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«07» вересня 2010 р. Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
у складі :
головуючого, судді - Демиденка Ю.Ю.
при секретарі - Зоріній А.В.
за участю позивача - ОСОБА_1
відповідача - Виконкому Тернівської районної у місті ради
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Кривому Розі справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Тернівської районної у місті ради про встановлення факту прийняття спадщини, факту родинних відносин, визнання права власності,-
ВСТАНОВИВ:
01.06.2010 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до виконкому Тернівської районної у місті ради /далі Виконком/ про встановлення фактів прийняття спадщини чоловіком ОСОБА_3, після смерті його батька та матері, встановлення факту родинних відносин чоловіка з батьком ОСОБА_4, та визнання права власності на житловий будинок з господарчими побудовами АДРЕСА_1, як за спадкоємицею за законом.
В обґрунтування вказує, що власниками домоволодіння АДРЕСА_1 відповідно до реєстраційного посвідчення КП ДОР «КБТІ» є ОСОБА_4 та ОСОБА_5, по 1/2 частині домоволодіння кожен, які проживали у вказаному будинку у фактичних шлюбних відносинах. Вказаний будинок належить: ОСОБА_4 - 1\2 частина на підставі договору на право забудови, та акту готовності прийомки будинку в експлуатацію від 16.12.1959 р. ОСОБА_5 – 1/2 частина на підставі ухвали суду від 25.07.1960 р. про затвердження мирової угоди по справі про виділ долі із спільного майна.
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 р., після його смерті спадщина відкрилася на 1/2 частину домоволодіння. Син померлого ОСОБА_3 як спадкоємець першої черги за Законом згідно ст.529 ЦК України 1963 р., фактично прийняв спадщину, вступив в управління та володіння спадковим майном, оскільки постійно проживав в спадковій 1/2 частині домоволодіння, тобто фактично прийняв спадщину відповідно до ст.549 ЦК України 1963 р. Вказане підтверджується домовою книгою з реєстрацією ОСОБА_3 у будинку.
Але не підтверджується документально родинний зв»язок сина ОСОБА_3 з батьком ОСОБА_4. Згідно свідоцтва про народження батьком ОСОБА_3 який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 р. вказаний «ОСОБА_4», матір»ю вірно записана ОСОБА_5. Факт що ОСОБА_4 і ОСОБА_5 проживали як подружжя підтверджується ухвалою суду про поділ їх спільного майна, зареєстрованою власністю на будинок по 1/2 частині як подружжя.
ІНФОРМАЦІЯ_2 р. померла ОСОБА_5, після її смерті спадщина відкрилася на 1/2 частину домоволодіння. При житті ОСОБА_5 склала та 09.10.1980 р. нотаріально посвідчила заповіт, яким належну їй 1/2 частину будинку заповідала сину ОСОБА_3. Син також фактично прийняв спадщину після смерті матері, вступив в управління та володіння спадковим майном, оскільки постійно проживав в спадковому будинку, був зареєстрований в ньому, тобто фактично прийняв спадщину.
ІНФОРМАЦІЯ_3 р. ОСОБА_3 помер, після його смерті спадщина відкрилася на цілий будинок АДРЕСА_1. Позивач як дружина померлого є єдиною спадкоємицею за законом, відповідно до ст.ст.529, 549 ЦК України 1963 р. прийняла спадщину подавши заяву про прийняття спадщини. Але не підтвердження родинних відносин чоловіка з батьком, змушує її звертатися до суду.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала.
Відповідач Виконком направив до суду відгук про визнання заявленого позову, та розгляд справи в відсутності представника.
Суд вважає що позов підлягає задоволенню.
Оскільки відповідач позов визнав, відповідно до ст.130 ч.4, 174 ч.4 ЦПК України суд приймає визнання позову відповідачем, яке здійсненими судом заходами по перевірці на думку суду, не суперечить вимогам закону, позов є законним та для його задоволення маються всі законні підстави. Належність спадкодавцям житлового будинку з господарчими побудовами, відсутність інших спадкоємців, наявність заповіту та даних про прийняття спадщини підтверджується наданими позивачем та витребуваними судом доказами.
Правовідносини між сторонами регулюються ст.ст.529, 533, 549 ЦК України - згідно яких визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, або звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Право на спадкування мають особи визначені в заповіті. Спадкоємцями першої черги за законом є діти, подружжя, або батьки.
Відповідно до ст.256 ч.1 п.1 ЦПК України при наявності достатніх підстав слід встановити факт родинних відносин ОСОБА_3 з батьком ОСОБА_4, що має правове значення для позивача.
ОСОБА_3 фактично прийняв спадщину після смерті батька та матері відповідно до ст.549 ЦК України 1963 р., вказаний факт має правове значення оскільки пов»язаний з прийняттям спадщини, та підлягає встановленню відповідно до ст.256 ч.2 ЦПК України.
Оскільки суду надано всі належні докази прав позивача на спадщину, з чим погодився відповідач, то позов підлягає задоволенню, слід визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарчими побудовами АДРЕСА_1 як за спадкоємицею першої черги за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3
На підставі ст.529, 533, 549 ЦК України, керуючись ст.ст.130 ч.4, 174 ч.4, 209 ч.3, 212-215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт родинних відносин фізичних осіб, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 р. в м.Кривому Розі ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Кривого Рогу, Дніпропетровської області, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 р.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_3 після смерті батька ОСОБА_4, померлого в м.Кривому Розі ІНФОРМАЦІЯ_2 р. як спадкоємцю першої черги за законом.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_3 після смерті матері ОСОБА_5, померлої в м.Кривому Розі ІНФОРМАЦІЯ_2 р. як спадкоємцю за заповітом.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарчими побудовами АДРЕСА_1, який складається з: житлового будинку А-1 загальною площею 74,8 кв.м., житловою площею 48,1 кв.м., літньої кухні Б, гаражу Г, літнього душу Д, вбиральні Е, огорожі, водоколонки, вимощення, як за спадкоємицею першої черги за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3.
Копію рішення після його виготовлення в повному обсязі направити сторонам які не були присутні під час проголошення судового рішення для відома.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ: