Справа № 22ц-8223/10р. Головуючий по 1 інстанцїї Димитров В.І.
Категорія 67 Суддя-доповідач апеляційного суду Довжук Т.С.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:
головуючого - Козаченка В.І.,
суддів: Мурлигіної О.Я., Довжук Т.С.,
при секретарі судового засідання Недо К.А.,
за участь прокурора Брезіцького В.С.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою прокурора Ленінського району м. Миколаєва
на рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 30 серпня 2005 року за заявою
ОСОБА_3,
заінтересована особа: сектор громадянства, імміграції роботи і реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ УМВС України в Миколаївській області
(далі - СГІРФО Ленінського РВ УМВС України в Миколаївській області),
про встановлення факту постійного проживання на території України,
ВСТАНОВИЛА:
15 серпня 2005 року ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про встановлення факту постійного проживання на території України з 1986 року.
Заявник зазначав, що з 1986 року постійно проживає на території України. На протязі останнього року проживає в квартирі № АДРЕСА_1. Між тим, органи СГІРФО відмовляють в прийняті заяви про надання громадянства України посилаючись на відсутність у нього постійного місця реєстрації на території України.
Посилаючись на викладене, ОСОБА_3 просив заяву задовольнити.
Рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва від 30 серпня 2005 року заява задоволена, установлено факт постійного проживання заявника на території України в м. Миколаєві за період з 1986 року на час набрання законної сили Закону України «Про громадянство України» від 13 листопада 1991 року та який на той час не був громадянином іншої держави.
В апеляційній скарзі прокурор просить вказане рішення суду скасувати. На думку апелянта, рішення суду є незаконним.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вирішуючи вказану заяву, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що ОСОБА_3 доведено факт його постійного проживання на території України з 1986 року.
Проте, з таким висновком суду погодитися не можна, оскільки він не відповідає дійсним обставинам справи, що відповідно до п. 3 ст. 309 ЦПК України є підставою для скасування оскарженого рішення і ухвалення нового рішення.
Згідно п. 1 ст. 3 Закону України «Про громадянство України» від 13 листопада 1991 року усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України є громадянами України.
З матеріалів справи вбачається, що в підтвердження свого постійного проживання з 1986 року на території України, а саме у м. Миколаєві, заявник посилається на показання свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, які в судовому засіданні посвідчили факт постійного проживання заявника на території України з 1986 року (а.с. 9-10).
Між тим, з доданих до апеляційної скарги пояснень ОСОБА_4, які вона надавала 19 липня 2010 року в УСБУ в Миколаївській області, вбачається, що з заявником вона познайомилась лише в липні 2005 року та саме в цей час ОСОБА_3 вперше приїхав до м. Миколаєва. За проханням ОСОБА_3 вона надала в суді неправдиву інформацію щодо його постійного проживання на території України з 1986 року та на час прийняття Закону України «Про громадянство України» (а.с. 23-24).
З постанови слідчого Ленінського РВ МГУ від 10 серпня 20010 року вбачається, що відносно ОСОБА_4 порушена кримінальна справа за ч. 1 ст. 384 КК України – завідомо неправдиве показання свідка.
Яких-небудь інших доказів постійного проживання в м. Миколаєві у вказаний ОСОБА_3 період, крім пояснень вищезазначених свідків, заявником суду не надано.
Так, заявник не надав письмових доказів, що на момент проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, так і на момент набрання чинності Законом України «Про громадянство України» 13 листопада 1991 року він проживав, навчався та працював в Україні, а саме – у м. Миколаєві.
Крім того, суд не звернув увагу на наявну в матеріалах справи копію паспорта ОСОБА_3, з якої вбачається, що з 1996 року він є громадянином ОСОБА_6 (а.с. 4-5) та не перевірив належність ОСОБА_3 до громадянства будь-якої іншої країни на час розгляду справи та підстави набуття цього громадянства.
Таким чином, ОСОБА_3 не доведено суду факт постійного проживання на території України, а саме в м. Миколаєві з 1986 року до 25 серпня 1991 року, а тому його заява задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, рішення суду є незаконним та підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні заяви.
Керуючись ст. 303, 309, 313, 316 ЦПК України, колегія суддів
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу прокурора Ленінського району м. Миколаєва задовольнити .
Рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 30 серпня 2005 року скасувати та ухвалити нове рішення .
В задоволенні заяви ОСОБА_3 про встановлення факту постійного проживання на території Україні відмовити.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржено в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий
Судді