Справа № 3-1308/2010р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2010 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Далматової Г.А.
при секретарі Філіпповій Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від Южноукраїнського МВ УМВС України в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Южноукраїнськ Миколаївської області, громадянина України, учня 84 групи 3 курсу Южноукраїнського ПМБ ліцею, проживаючого в АДРЕСА_1, зареєстрованого в АДРЕСА_2,
за ст. 173 Кодексу України про Адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
16 листопада 2010 року близько 16 години ОСОБА_1 у громадському місці, а саме біля дитячого майданчику по бул. Цвіточному в м. Южноукраїнську Миколаївської області, голосно висловлювався нецензурною лайкою по мобільному телефону, не звертаючи уваги громадян, які знаходилися поряд, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, клопотань про відкладання розгляду справи від нього не надходило, що дає можливість розглянути справу у його відсутності, як це передбачено ст. 268 ч.1 КпАП України.
Вина правопорушника у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КпАП України, як дрібне хуліганство – тобто нецензурна лайка в громадських місцях та інші дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ст. 13 КпАП України, у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень передбачених статтями 44, 51, 121 - 127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 174, 185, 190 - 195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 241 цього Кодексу, а саме: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; попередження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
При визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу правопорушника, який є неповнолітнім та має постійне місце навчання, ступінь його вини і вважає можливим застосувати адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Дослідивши матеріали справи та керуючись ст.ст. 13, 241, 283, 284 КпАП України, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КпАП України і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Постанова підлягає виконанню з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження чи опротестування постанови, перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги або протесту.
Суддя Южноукраїнського
міського суду Г.А.Далматова