Справа № 2-2743/2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі
головуючого – судді Чумак Н.О.,
при секретарі Хачатурян М.Ю.,
за участю
позивачки - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі № 8 в приміщенні суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В:
В вересні 2010 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, позовні вимоги обґрунтовуючи тим, що 19 вересня 2008 року між ними було зареєстровано шлюб. Від шлюбу в них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З листопада 2009 року вони з відповідачем не проживають разом та не підтримують шлюбні відносини та проживають окремо.Дитина проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні.Відповідач матеріальну допомогу на утримання сина не надає,хочав має можливість надавати допомогу на дитину,оскільки є працездатною,фізично здоровою людиною,не є інвалідом.Вона також не працює,в зв»язку з народженням дитини вона не працює,перебуває у відпустці по догляду за дитиною та отримує допомогу по догляду за дитиною у розмірі 130 гривень.Інших джерел доходів вона не має.Тому просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини з усіх видів його доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини в розмірі ј частини з усіх видів його доходу.
Суд,вислухавши пояснення позивача,відповідача,дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку, що позовна вимоги підлягають задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що 19 вересня 2008 року сторони уклали шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_1 від 19.09.2008 року, актовий запис № 584.
Від шлюбу мають малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,який проживає разом з матір»ю,позивачкою по справі та перебуває на її утримання,оскільки з листопада 2009 року подружжя разом не проживають та не підтримують шлюбні відносини.
Позивачка в зв»язку з народженням сина не працює,перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, у зв’язку з чим отримує допомогу по догляду за дитиною в розмірі 130 гривень щомісячно,інших доходів не має.
Відповідач матеріальну допомогу на утримання сина не надає.
Відповідно до довідки Криворізького технічного університету від 24.11.2010 року за вих.. № 01/11-1786 відповідач ОСОБА_2 звільнений з посади асистента кафедри обробки металів тиском та металургійного обладнання на 0,2 ставки, 22.08.2010 року у зв’язку з закінченням строку трудового договору, п.2 ст. 36 КЗпП України наказ № 121 к від 19.08.2010 року. На даний час відповідач ніде не працює, хоча є фізично здоровою працездатною людиною, не інвалід.
Вказані обставини справи встановлені у судовому засіданні в беззаперечному порядку підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи,а саме - Свідоцтвом про шлюб, Свідоцтвом про народження дитини, довідкою з місця проживання позивачки, довідкою з Управління праці та соціального захисту населення при виконавчому комітеті Центрально-міської районної в місті Кривий Ріг ради, довідкою з місця роботи відповідача.
Відповідно до ст. 180 СК України обоє батьків в рівній мірі несуть обов’язки з утримання дитини.
З огляду на вказані обставини суд вважає, що аліменти слід стягнути в розмірі ј частини з усіх видів його доходу щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Така частка є на час розгляду справи достатньою для участі батька в утриманні дитини.
Враховуючи, що відповідач фізично здорова працездатна людина, суд вважає, що він може і повинен утримувати малолітню дитину до досягнення нею повноліття, тому з відповідача слід стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходу щомісячно.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 208,209, 212-215,367 ч.1 п.1 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 180,182,183 Сімейного кодексу України,суд-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,уродженця с.м.т.Петропавлівка Дніпропетровської області,не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_2, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини з усіх видів доходу на користь матері – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6,проживаючої в АДРЕСА_3, до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дня пред’явлення позову, тобто з 15 вересня 2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через районний суд.
Якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред’явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.
На підставі ст.367 ч.1 п.1 Цивільного процесуального кодексу України рішення суду допустити до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Головуючий суддя Н.О. Чумак