Судове рішення #12718419

Справа №3-4145/10 р.

ПОСТАНОВА

12 листопада 2010 року                                                                                       м. Вінниця

    Суддя Замостянського районного суду м. Вінниці Шлапак Д.О., за участю прокурора Старинця О.Ю. розглянувши матеріали про корупційне діяння, які надійшли з військової  прокуратури Вінницького гарнізону про притягнення до відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, який народився в АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, на утриманні неповнолітня донька, не судимого, який проходить службу у військовій частині А2656 на посаді начальника речової служби, молодший лейтенант, колишній військовослужбовець в/ч А2278(начальник інформаційно-аналітичної групи), проживає за адресою: АДРЕСА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.5 ч.1 п.«г» Закону України «Про боротьбу з корупцією», -

ВСТАНОВИВ:

    В листопаді 2010 року до Замостянського районного суду м. Вінниці надійшла адміністративна справа відносно ОСОБА_1, який в період з 29.10.2009 року по 12.07.2010 року проходив військову службу за контрактом у військовій частині А2278, обіймаючи посаду начальника інформаційно-аналітичної групи у військовому званні - молодший лейтенант.

Так, молодший лейтенант ОСОБА_1 обіймаючи займану посаду, являється особою, яка постійно виконує організаційно-розпорядчі обов’язки, тобто є військовою посадовою особою Збройних Сил України уповноваженою на виконання функцій держави і відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та п. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України №13 від 25 травня 1998 року як військовослужбовець, який згідно з чинним законодавством притягується до відповідальності за адміністративні правопорушення відповідно до дисциплінарних статутів, у разі вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, несе відповідальність, передбачену Законом України «Про боротьбу з корупцією» та є суб’єктом корупційного діяння.

05 травня 2010 року працівник ЗС України військової частини А2287 оператор інформаційно-аналітичної групи ОСОБА_2 звернулась до свого безпосереднього начальника – начальника інформаційно-аналітичної групи молодшого лейтенанта ОСОБА_1 з проханням надати їй вихідні дні, а саме: 6, 7, 11, 12 13 травня 2010 року при цьому не надавши жодних письмових документів згідно встановленого порядку, отримала від молодшого лейтенанта ОСОБА_1 усний дозвіл на їх отримання.

В подальшому, 05 травня 2010 року після закінчення робочого дня працівник ЗС України військової частини А2287 оператор інформаційно-аналітичної групи ОСОБА_2 придбала путівку у туристичній фірмі «Укрвіза» на відпочинок у м. Аланію (Туреччина) терміном з 06 по 13.05.2010 року.

06.05.2010 року ОСОБА_2 разом із сестрою свого чоловіка ОСОБА_3 на пасажирському літаку перетнули державний кордон України у пункті пропуску «Бориспіль» за маршрутом Київ – Анталія.

13.05.2010 року ОСОБА_2 разом із ОСОБА_3 на пасажирському літаку маршрутом Анталія – Київ прибули на територію України.

При цьому, молодший лейтенант ОСОБА_1, достовірно розуміючи, що його підлегла була відсутня на роботі 6, 7, 11, 12, 13 травня 2010 року, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер своїх дій, умисно вніс до офіційного документу, передбаченого наказом Міністерства статистики України №253 від 09.10.1995 року «Про затвердження типових форм первинного обліку» та наказом Державного комітету статистики №489          від 05.12.2008 року «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» - табелю обліку робочого часу працівників і військовослужбовців військової частини А2287 за травень 2010 року завідомо неправдиві відомості щодо перебування на роботі підлеглого йому працівника ОСОБА_2 у вказані дні, який у подальшому послугував підставою для нарахування завищеної заробітної плати                      фінансово-економічною службою військової частини А2287 на суму 390 грн.

Таким чином, колишній начальник інформаційно-аналітичної групи військової частини А2287 молодший лейтенант ОСОБА_1 6, 7, 11, 12, 13 травня 2010 року, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер своїх дій, умисно вніс до табелю обліку робочого часу працівників і військовослужбовців військової частини А2287 за травень 2010 року завідомо неправдиві відомості щодо перебування на роботі підлеглого йому працівника ОСОБА_2 у вказані дні, тобто будучи військовою службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, порушив спеціальні обмеження встановлених для осіб уповноважених на виконання функцій держави.

 Своїми умисними діями ОСОБА_1 вчинив корупційне діяння, передбачене п.«г» ч.1 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» надавши недостовірну інформацію, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.8 Закону.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.5 ч.1 п.«г» Закону України «Про боротьбу з корупцією» визнав повністю, у вчиненому розкаявся.

    Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст.5 ч.1 п.«г» Закону України «Про боротьбу з корупцією», в зв’язку з чим до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8, 12 Закону України «Про боротьбу з корупцією», -

ПОСТАНОВИВ:

    Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.5 ч.1 п.«г» Закону України «Про боротьбу з корупцією».

    Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 340 (триста сорок) гривень.

    Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

                Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація