Судове рішення #12716502

 

  АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ  

 

Справа   №22-11836/10 р.                               Головуючий у 1-й  інстанції:   Панкєєв О. В.  

Суддя-доповідач:  Пільщик Л.В.  

  У Х В А Л А  

       22 грудня 2010 року                                              м. Запоріжжя

            Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:                 Пільщик Л.В.

Суддів:                          Сапун О.А.

                Краснокутська О.М.

 

При секретарі:                 Повєткіній  О.М.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання  ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 12 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, який діє в своїх інтересах та в інтересах малолітньої ОСОБА_7, третьої особи на стороні неповнолітніх дітей – орган опіки та піклування Хортицької райадміністрації, про визнання права власності на предмет іпотеки ,-  

  В С Т А Н О В И  Л А :  

    

У вересні 2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду із позовом про визнання права власності на предмет іпотеки.  

Рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 12 липня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.

     30.11.2010 року  ОСОБА_3  Повторно подав апеляційну скаргу, яка містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження  зазначеного рішення. ОСОБА_3 зазначає, що  з невідомих для нього причин квитанції про сплату мита не були додані до апеляційної скарги, і він не отримував  повідомлень з цього приводу.  

Заслухавши у засіданні апеляційного суду суддю-доповідача, доводи  адвоката ОСОБА_9,який представляв інтереси ОСОБА_3, пояснення ,ОСОБА_6,представника  ОСОБА_5, колегія суддів вважає, що клопотання ОСОБА_3 не підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Згідно ч. 1 ст. 38 ЦПК України сторони можуть брати участь у цивільній справі особисто або через представника.

Частиною 1 ст. 44  ЦПК України встановлено, що представник, який має повноваження на ведення справи в суді, може вчиняти від імені особи, яку він представляє, усі процесуальні дії, що їх має право вчиняти ця особа.  

Використовуючи надане законом право, позивач  видав довіреність ОСОБА_10,ОСОБА_11 ,ОСОБА_9 на представництво його інтересів у суді. (а.с.65).  

Із матеріалів справи вбачається, що 11 серпня 2010 року  апеляційна скарга від імені  ОСОБА_3  була подана  представником  ОСОБА_10  . Проте апеляційна скарга не була оплачена судовим збором та витратами на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  (а.с.117,118).            

Ухвалою судді апеляційного суду Запорізької області від 26.08.2010 року апеляційна скарга була залишена без руху і надано строк для   сплати  судового збору та витрат на інформаційно-технічний розгляд справи (а.с123)

 Ухвалою судді апеляційного суду Запорізької області від 01.10.2010 року було продовжено строк для усунення недоліків та зазначені наслідки, які настають в разі невиконання вимог суду (а.с.129).  

  08.10.2010 року за адресою, вказаною представником ОСОБА_10  ухвали від 26.10.2010 року та 01.10.2010 року були ним отримані , про що свідчить підпис у повідомленні про вручення (а.с.132).

У відповідності до ст.8,ч.5 ст.76 ЦПК України вручення документу  представникові особи, яка бере участь у справі, вважається врученням документу і цій особі.

Оскільки у визначений термін   недоліки апеляційної скарги не були усунуті  , а саме: не надані оригінали квитанцій про оплату судового збору та витрат на ІТЗ розгляду справи, апеляційна скарга на підставі  ст.. 121, ч. 2 ст. 297 ЦПК України була визнана неподаною  та повернута апелянту ухвалою судді апеляційного суду Запорізької області від 22.10.2010 року  (а.с.133). Зазначена ухвала не оскаржена

З огляду на дію в цивільному процесуальному законодавстві принципу диспозитивності,   особи, які приймають участь у справі, самостійно розпоряджаються своїми правами в судовому процесі  . Викладені обставини свідчать про те, що   апелянт на свій розсуд не проявляв до справи  інтересу та належної турботливості.  

У відповідності до ч.3 ст.27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки  

Одним із основоположних аспектів верховенства права є принцип юридичної визначеності.

Поважними визнаються  лише ті обставини, які є об’єктивно непереборними і пов’язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій в межах визначених законом строків .

Звертаючись 30 листопада 2010 року з апеляційною скаргою повторно, ОСОБА_3 зазначає, що  з невідомих для нього причин квитанції про сплату мита не були додані до апеляційної скарги, і він не отримував  повідомлень з цього приводу. Однак з огляду на встановлені обставини та вимоги закону вказані ОСОБА_3 причини не можна визнати поважними.

У відповідності до ст.5 ЦПК України  суд зобов’язаний здійснювати правосуддя  на засадах рівності усіх учасників цивільного  процесу перед законом.

Поновлення строку  на апеляційне оскарження без встановленні поважності причин  порушувало б  не забезпечило б  рівність учасників  процесу у даній справі.       

 Відповідно до ст. ст. 72, 73,294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після  закінчення встановленого законом строку, залишається без розгляду ,  якщо  апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.  

Керуючись ст. ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів,  

УХВАЛИЛА:

Відмовити в задоволенні клопотання  ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 12 липня 2010 року.

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без розгляду .

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте вона може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду  України з розгляду цивільних і кримінальних справ   протягом двадцяти днів днів.

Головуючий:

Судді:

             

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація