Судове рішення #12713829

Справа 2-3579

                         2010р  

РІ Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

           «25» листопада 2010 р.                    Т ернівський районний суд м.Кривого Рогу

               у складі: головуючого, судці -                           Демиденко Ю.ІО.

                                       при секретарі -                            Зоріній А.В.

розглянувши в порядку  ч.2 ст. 197 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу цивільну справу  за позовною заявою  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  встановлення  факту постійного  проживання разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини та визнання права власності  на спадкове майно  за законом,-

                                                       ВСТНОВИВ:

 07.09.2010 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2  про  встановлення  факту постійного  проживання разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини та визнання права власності  на спадкове майно  за законом. В обґрунтування позову позивач вказала, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік – ОСОБА_3,  що народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в ІНФОРМАЦІЯ_3 На момент смерті ОСОБА_3 проживав та був зареєстрований АДРЕСА_2

Після смерті чоловіка відкрилась спадщина  на частку у квартирі АДРЕСА_1 в м Кривому Розі   та на грошовий внесок. Заповіту немає. Вона, як дружина спадкодавця  являється спадкоємцем першої черги за законом.

 Квартира АДРЕСА_1 в м Кривому Розі    належить згідно свідоцтва №6686  про право власності на житло зареєстрованого  в  БТІ в реєстрову книгу  № 2П-537-837  їй, спадкодавцю та згідно рішення Тернавського районного суду від 26.04.2007 року відповідачці ОСОБА_2 – дочці від першого шлюбу. Згідно   вищевказаного рішення суду частка кожного із співвласників становить 1\3 частину спірної квартири.

В даний час вона звернулась в Шосту Держнотконтору з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину за законом. Де їй рекомендовано в судовому порядку встановити факт постійного проживання  зі спадкодавцем. Вона прийняла спадщину згідно ст. 1268 ЦК України,  оскільки постійно проживала однією сім’єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, що підтверджується довідкою з місця проживання.

  Крім того в Ощадному банку України Жовтневого відділення  № 7714\096 м Кривого Рогу є грошовий внесок на особовому рахунку № НОМЕР_1    на ім’я спадкодавця. Заповідального розпорядження на грошовий внесок немає.

Тому вона просить суд встановити факт постійного  проживання  однією сім’єю зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнати за нею право власності на спадкове майно 1/3 частини  квартири  АДРЕСА_1 в м Кривому Розі   та на грошовий внесок в Ощадному банку України Жовтневого відділення  № 7714\096 м. Кривого Рогу  на особовому рахунку № НОМЕР_1, що відкритий  на ім’я ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, як за спадкоємцем першої черги за законом.

 Позивач ОСОБА_1 в попереднє судове засідання не з’явилася звернувшись до суду з заявою про розгляд справи за її відсутності та що на позовних вимогах наполягає.

Відповідачі ОСОБА_2  про час, день і місце розгляду справи повідомлена належним чином, в судове засідання не з'явилася. У своїй письмовій заяві не заперечує проти позову, згодна з позовними вимогами та просить суд розглянути справу за її відсутності.

 Суд вважає що позов підлягає задоволенню.

Оскільки відповідач позов визнав, відповідно до ст.130 ч.4, 174 ч.4 ЦПК України суд приймає визнання позову відповідачами, яке здійсненими судом заходами по перевірці на думку суду, не суперечить вимогам закону, позов є законним та для його задоволення маються всі законні підстави. Належність спадкодавцю, позивачу та її дочці квартири, належність спадкодавцю грошового вкладу, родинні відносини підтверджується наданими позивачем та витребуваними судом доказами.

Правовідносини між сторонами регулюються ст.ст.1261, 1268, 1269 ЦК України - згідно яких визнається, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Факт постійного  проживання  разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини підтверджено довідкою КЖП-14 а.с.7.

Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України суд вважає, що 1/3 частини  квартири  АДРЕСА_1 в м Кривому Розі та  грошові внески, які знаходяться в Ощадному банку України Жовтневого відділення № 7714/096 на особовому рахунку № НОМЕР_1, що відкриті на ім’я  ОСОБА_3, слід визнати за ОСОБА_1   після смерті чоловіка ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, як за спадкоємцем першої черги за законом.

На підставі ст. 328, 1268,1270  ЦК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 169, 212-215, 256 ЦПК України, суд -

    ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  встановлення  факту постійного  проживання разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини та визнання права власності  на спадкове майно  за законом  задовольнити.

Визнати факт, що ОСОБА_1 постійного проживала  разом із спадкодавцем ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1   на час відкриття спадщини за адресою АДРЕСА_1

Визнати за ОСОБА_1  право власності на  1/3 частини  квартири  АДРЕСА_1 в м Кривому Розі у зв’язку з прийняттям спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, як за спадкоємцем першої черги за законом.

Визнати за ОСОБА_1  право власності на  грошові внески, які знаходяться в Ощадному банку України Жовтневого відділення № № 7714/096 на особовому рахунку № НОМЕР_1, що відкриті на ім’я  ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, як за спадкоємцем першої черги за законом.

Апеляційна скарг на рішення суду може бути подана всіма учасниками по справі до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                                                                              СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація