Справа № 2-3822/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«29» жовтня 2010 р. Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
у складі :
головуючого, судді - Демиденка Ю.Ю.
при секретарі - Зоріній А.В.
розглянувши в порядку ст.197 ч.2 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Тернівської районної у місті ради про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
19.10.2010 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Виконкому Тернівської районної у місті ради /далі Виконком/ про встановлення факту постійного проживання матері ОСОБА_3 разом зі спадкодавцем чоловіком ОСОБА_4 на час відкриття спадщини смерті ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнання права власності на квартиру АДРЕСА_1, як за спадкоємицею за заповітом після смерті матері ОСОБА_3 померлій ІНФОРМАЦІЯ_2
В обґрунтування вказує, що власниками трикімнатної квартири АДРЕСА_1, є згідно свідоцтва про право власності на житло подружжя ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_4 спадщину у вигляді 1/2 частини квартири прийняла його дружина ОСОБА_3 яка постійно проживала в спадковій квартирі разом з чоловіком. Після смерті ОСОБА_3 яка доводиться позивачу матір»ю відкрилася спадщина на цілу квартиру та грошові вклади. При житті матір посвідчила заповіт яким спірну квартиру та грошовий вклад заповідала позивачу, а інші грошові вклади заповідала ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_7 Оскільки інших спадкоємців на квартиру немає, просить визнати за нею право власності на квартиру
Представник позивача ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_8 надала до суду заяву про підтримання позову та розгляд справи в свою відсутність.
Відповідач Виконком направив суду листа про розгляд справи в відсутності представника, вважає Виконком неналежним відповідачем оскільки житловим фондом міста відає Криворізька міська рада.
Треті особи ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_7 надали до суду заяви про визнання заявленого позову
Суд вважає що позов підлягає задоволенню.
Оскільки спадкоємці позов визнали, відповідно до ст.174 ч.4 ЦПК України суд приймає визнання позову, яке здійсненими судом заходами по перевірці на думку суду, не суперечить вимогам закону, позов є законним та для його задоволення маються всі законні підстави. Належність спадкодавцям квартири, відсутність інших спадкоємців, наявність заповіту та даних про прийняття спадщини одним із подружжя та позивачем підтверджується наданими позивачем та витребуваними судом доказами.
Правовідносини між сторонами регулюються ст.ст.1223, 1233, 1261, 1268, 1269 ЦК України - згідно яких визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, або звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Право на спадкування мають особи визначені в заповіті. При спадкуванні за законом спадкоємцями першої черги є діти подружжя, та батьки.
Оскільки суду надано всі належні докази прав позивача на спадщину, з чим погодилися інші спадкоємці, то позов підлягає задоволенню, слід встановити факт постійного проживання ОСОБА_3 з чоловіком ОСОБА_4, та визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1, як за спадкоємицею за заповітом після смерті матері ОСОБА_3
Клопотання Виконкому про притягнення належного відповідача задоволенню не підлягає, оскільки вказаний Виконком і є належним відповідачем якому згідно рішення № 2918 від 24.12.2008 року Криворізької міської ради, делеговано право брати участь у судових засіданнях районних судів м.Кривого Рогу, з питань вирішення спорів стосовно спадкового майна. Крім того при наявності інших спадкоємців спір між ними не стосується прав територіальної громади.
На підставі ст.ст.1223, 1233, 1261, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст.174 ч.4, 197 ч.2, 212-215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
В становити факт постійного проживання ОСОБА_3 разом зі спадкодавцем чоловіком ОСОБА_4, на час відкриття спадщини - смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. в м.Кривому Розі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на трикімнатну квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 60,7 кв.м., житловою площею 37,8 кв.м., після смерті матері ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Кривому Розі, як за спадкоємицею за заповітом.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ: