У Х В А Л А
2 грудня 2010 року м. Ужгород
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області у складі:
головуючого – судді Леска В.В.
суддів – Чужі Ю.Г., Кондора Р.Ю.
при секретарі – Янкович К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали Ужгородського міськрайонного суду від 23 вересня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Дельта» (тепер публічне акціонерне товариство «Дельта Банк) про повернення зайво сплачених коштів по кредиту та відшкодування моральної шкоди і за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Дельта» до ОСОБА_1 про стягнення 18473 грн. 06 коп. ,-
В С Т А Н О В И Л А:
Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» в апеляційній скарзі від 2 листопада 2010 року порушило питання про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали Ужгородського міськрайонного суду від 23 вересня 2010 року, якою залишено без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Дельта» (тепер публічне акціонерне товариство «Дельта Банк) про повернення зайво сплачених коштів по кредиту та відшкодування моральної шкоди
Заявник зазначив, що вказану вище ухвалу представник банку спромігся отримати лише 29 вересня 2010 року. Можливість ознайомитися з матеріалами справи не надано судом до цього часу.
Представник ПАТ «Дельта Банк» підтримав клопотання
ОСОБА_1 повідомлений про час і місце розгляду порушеного питання, що вбачається з повідомлення про вручення судової повістки, однак повторно не з'явився в судове засідання. Відповідно до ч. 2 ст. 73 ЦПК України його присутність не є обов'язковою.
Заслухавши доповідача, пояснення представника банку Васильченка Д.В., дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 2 і ч. 3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга подана після закінчення строку, встановленого цією статтею (п’ять днів після проголошення ухвали) залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Твердження банку про те, що процесуальний строк на апеляційне оскарження рішення суду пропущений з поважних причин необгрунтоване.
Встановлено, що ухвалою Ужгородського міськрайонного суду від 23 вересня 2010 року залишено без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Дельта» (тепер публічне акціонерне товариство «Дельта Банк) про повернення зайво сплачених коштів по кредиту та відшкодування моральної шкоди
Строк подачі апеляційної скарги закінчувався 28 вересня 2010 року.
2 листопада 2010 року ПАТ «Дельта Банк» подало апеляційну скаргу, тобто з пропуском строку встановленого ЦПК.
З огляду на те, що представник банку приймав участь в судовому засіданні 23 вересня 2010 року, що подано апеляційну скаргу подано через місяць після отримання копії ухвали немає підстав вважати, що встановлений законом строк на подачу апеляційної скарги пропущений з поважних причин.
Керуючись ст. 294 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Відмовити публічному акціонерному товариству «Дельта Банк» в поновленні процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали Ужгородського міськрайонного суду від 23 листопада 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Дельта» (тепер публічне акціонерне товариство «Дельта Банк) про повернення зайво сплачених коштів по кредиту та відшкодування моральної шкоди і за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Дельта» до ОСОБА_1 про стягнення 18473 грн. 06 коп., а апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції.
Головуючий: Судді: