Судове рішення #12712951

Справа №2-а -130/10

                                                             

                                                           УХВАЛА

                                                  ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

10 грудня 2010  року  

Попільнянський  районний суд  Житомирської області  в складі :

головуючого –судді         Рудника М.І.

при секретарі –         Добрянській В.П.

з участю позивачки  -            ОСОБА_1        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня адміністративну справу  за  позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Попільнянської районної державної адміністрації про стягнення недоотриманої компенсації на оздоровлення,

                                                   

                                                          ВСТАНОВИВ:

            15. жовтня 2010 року до Попільнянського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Попільнянської районної державної адміністрації про стягнення недоотриманої компенсації на оздоровлення.

В поданій позовній заяві позивачка просить суд стягнути з управління праці та соціального захисту населення Попільнянської районної державної адміністрації на її користь недоотримувану компенсацію на оздоровлення в сумі 7765 гривень за період 2007-2009 роки.

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду, що пов’язане зі специфікою правовідносин, а також має сприяти наданню доказів, підвищує їхню достовірність і тим самим сприяє встановленню істини у конкретній адміністративній справі.

Дана норма закону означає, що загальним правилом перебігу строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Необхідно зазначити, що процесуальним строком є проміжок часу, встановлений законом або судом, у який суд та особи, що беруть участь у справі, та інші учасники процесу вчиняють певні процесуальні дії, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України, в результаті вчинення яких настають певні правові наслідки.

Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків установлених судом, залишається без розгляду.

Про порушення своїх прав ОСОБА_1 мала дізнатися в момент отримання зазначеної допомоги за 2007-2009 роки.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка звернулась до суду з даним позовом 15.10.2010 року, подавши цей позов більш як дев*ять місяців з моменту порушення, на її думку, прав, свобод та законних інтересів.

Крім цього позивачкою не подавалась до суду заява про поновлення пропущених строків звернення до адміністративного суду.

За таких обставин позовні вимоги позивачки ОСОБА_1   до управління праці та соціального захисту населення Попільнянської районної державної адміністрації про стягнення недоотриманої компенсації на оздоровлення за період 2007-2009 роки підлягають залишенню без розгляду.

            Керуючись ст. 99, 100 КАС  України, суд

У Х В А Л И В:

              Позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Попільнянської районної державної адміністрації про стягнення недоотриманої компенсації на оздоровлення  залишити без розгляду.

      Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, а особам без виклику яких було проголошено ухвалу протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали до Київського апеляційного адміністративного суду через Попільнянський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

     

   Суддя Попільнянського

  районного суду                                                                                     Рудник М.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація