Судове рішення #12712794

                                                                                                                         

  Справа № 2-а-237/10 р.    

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    21 грудня 2010 року                                                                                           смт Ємільчине

Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:      

                     головуючого - судді                                         Греська В.А.

                     при секретарі                               Сорока М.М.

                                         

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Ємільчине справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок сум щорічної допомоги, -

в с т а н о в и в:

02 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА , в якому просив визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов’язати його здійснити перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення, передбаченої ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Вимогу мотивує тим, що він є інвалідом другої групи по захворюванню, пов’язаному з наслідками аварії на ЧАЕС та має посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС 2 категорії. Відповідно до  ст.48 вищевказаного Закону він повинен отримувати як інвалід 2 групи по захворюванню пов’язаного з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Однак вказана допомога виплачувалась йому в значно меншому розмірі відповідно до постанов Кабінету Міністрів «Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №936 від 20.09.2005 року та «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №562 від 12.07.2005 року. Позивач звертався до відповідача із заявою про виплату йому допомоги відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», однак від відповідача отримав відмову в перерахуванні коштів, а тому вважає, що дії відповідача є протиправними.

В судове засідання сторони не з’явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв’язку з чим суд на підставі ст. ст. 12 ч.6, 41 КАС України розглядає справу у їх відсутність без фіксування судового засідання технічним засобом.

Представник УПСЗН Ємільчинської РДА надіслав до суду заперечення, в якому просив у задоволенні позовних вимог позивача відмовити в повному обсязі.

Дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому  задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач є громадянином, який потерпів від Чорнобильської катастрофи 3 категорії, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1, та має другу групу інвалідності по захворюванню пов’язаному з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до довідки МСЕК серії ЖИА №095239

У відповідності до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках передбачених законом.  

Відповідно до ч.4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щорічна допомога на оздоровлення виплачується інвалідам ІІ групи у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Відповідач нараховуючи позивачу допомогу у розмірах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України №562 від 12.07.2005 року   «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , а не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, діяв протиправно.  

Згідно ст.71 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали Чорнобильської катастрофи”, дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього закону.  

Також необхідно зазначити, що Постанови Кабінету Міністрів України  є підзаконними нормативно-правовими актами (прийнятими на виконання закону), тому в разі виникнення колізії між їх нормами та нормами закону, застосуванню підлягають положення останнього.

За таких обставин суд вважає, що позивач має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Сторони звільнені від сплати судового збору.

Оскільки згідно ст.19 ч.2 Конституції України орган державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, дії відповідача, які виразились в нарахуванні та виплаті позивачу допомоги в розмірах менших законодавчо встановлених, є неправомірними та порушують його права та законні інтереси.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 5,  6, 12, 17, 41, 104, 105, 158-163, 167, 186, 254  КАС України,  ст.ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року,  суд, -  

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 -  задовольнити частково.

Визнати дії управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА в Житомирській області - неправомірними.

Зобов’язати управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА в Житомирській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік, передбаченої ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за виключенням отриманої ним суми, відмовивши у вимозі про зобов’язання в подальшому виплачувати допомогу відповідно до зазначеного Закону за безпідставністю позовних вимог.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду через Ємільчинський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий - суддя                                                                                В.А. Гресько        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація