Справа № 20-208-10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2010 року Дзержинський міський суд Донецької області у складі : головуючого - судді Челюбєєва Є.В.,
при секретарі - Андрієвій Т.О.,
з участю
представника заявника - Андрусенко О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дзержинська цивільну справу за заявою Дзержинської міської ради про визнання спадщини відумерлою та передачі її у власність територіальної громади,
ВСТАНОВИВ:
Заявник у серпні 2010 року звернувся до суду з заявою, в якій просив визнати спадщину, яка залишилась після смерті ОСОБА_1 відумерлою, а саме квартиру АДРЕСА_1 та передати її у власність територіальної громади.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що квартира АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_1.
В червні 2006 році ОСОБА_1 померла, у зв’язку з чим була знята з реєстраційного обліку.
Після смерті ОСОБА_1 ніхто з заявою про прийняття спадщини в державну нотаріальну контору не звертався, спадкові справи не заводились.
На теперішній час в Бюро технічної інвентаризації м. Дзержинська Донецької області ніхто з заявою про перереєстрацію права власності на вказану квартиру не звертався.
У зв’язку з тим, що з моменту відкриття спадщини, яка залишилась після смерті ОСОБА_1 пройшло більше одного року, виникла необхідність про визнання цієї спадщини відумерлою та передачі її у власність Дзержинської міської ради.
Представник заявника в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав повністю.
Вислухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.
У відповідності до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Судом встановлено, що в червні 2006 року померла ОСОБА_1. Даний факт, підтверджено довідкою з відділу реєстрації актів цивільного стану Дзержинського міського управління юстиції № 3041/03-20 від 06.09.2010 року та повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть (а.с. 10,15,16).
Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1.
У відповідності до довідки № 602 від 25.08.2009 року з Бюро технічної інвентаризації м. Дзержинська Донецької області зазначена квартира належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності, виданого виконкомом 31.03.1993 р., № 151 (а.с. 5).
Судом встановлено, що з часу смерті ОСОБА_1 і по теперішній час ніхто з відповідними заявами про перереєстрацію права власності на квартиру, яка належала їй на праві власності, до Бюро технічної інвентаризації м. Дзержинська Донецької області не звертався, правовстановлюючі документи на квартиру не переоформляв.
З моменту смерті ОСОБА_1 пройшло більше одного року.
Згідно до ст. 1277 ЦК України основними вимогами визнання спадщини відумерлою є відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмова від її прийняття.
Однак, у відповідності до витягу зі Спадкового реєстру (спадкові справи) з заявою про прийняття спадщини від померлої звернувся її онук, у зв’язку з чим була заведена спадкова справа (а.с. 19-21).
Згідно ст. 1268 ЦК України не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
Зазначена коментована стаття передбачає обов’язок спадкоємця прийняти спадщину в повному обсязі без будь – яких умов або застережень. Він не може вибирати, яке майно він хоче приймати, а зобов’язаний прийняти усе майно, яким би воно не було, з чого б воно не складалося, якими б боргами не було обтяжено.
Отже, проаналізувавши всі обставини справи, суд приходить до висновку, що онук померлого повністю прийняв спадщину, яка залишилась після смерті його бабусі.
За таких обставин, заявлені вимоги є недоведеними, тому не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1268, 1277 ЦК України суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні заявлених вимог Дзержинської міської ради про визнання спадщини, яка залишилась від ОСОБА_1, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме квартира АДРЕСА_1 відумерлою та передачі її у власність територіальної громади – відмовити .
Рішення набирає чинності після спливу строку на його апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Дзержинський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий: