Справа № 2-13716/10
У Х В А Л А
Іменем України
«11» листопада 2010 року м.Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Суворова О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Одеської міської ради про визнання недійсною відмову у розгляді та задоволенні заяви щодо приватизації земельної ділянки , зобов’язання вчинити певні дії , –
в с т а н о в и в :
Позивачі звернулись до суду з цивільним позовом до Одеської міської ради про визнання недійсною відмову у розгляді та задоволенні заяви щодо приватизації земельної ділянки , зобов’язання вчинити певні дії .
Відповідно до ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно із п. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справою адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Враховуючи, що відповідачем у справі є суб’єкт владних повноважень, він здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, відсутній один з критеріїв віднесення справи до категорії справ цивільної юрисдикції. З огляду на такі обставини, питання, яке просять суд вирішити позивачі, не підпадає під категорію справи цивільної юрисдикції, а тому саму справу не належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Окрім того, цю ж думку висловив і Конституційний Суд України в своєму рішенні у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України від 1 квітня 2010 року . Як вбачається з зазначеного рішення вирішення земельних спорів фізичних та юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності належить до юрисдикції адміністративних судів, крім публічно-правових спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (частина друга статті 4, пункт 1 частини першої, частина друга статті 17 Кодексу).
Згідно із ч. 2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.122 Цивільного процесуального кодексу України , суддя –
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Одеської міської ради про визнання недійсною відмову у розгляді та задоволенні заяви щодо приватизації земельної ділянки , зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя О.В.Суворова